ASLAN BURCU – 2014

Ara 18, 2013   //   Yazar: ASTROMEDYA   //   Astro-Analiz, Astroloji Yazıları, Blog, Burclar  //  0 Yorum

ASLAN

Şanslı alanlar PARA VE ŞANS SİZDEN YANA. KARİYER DEĞİŞİKLERİ GÜNDEMİNİZE GELECEK. MADDİ ANLAMDA LÜKS HARCAMALAR YAPABİLİRSİNZ.

Şanssız alanlar : AİLEVİ KONULAR VE SORUMLULUKLAR SİZİ YORABİLİR. TAŞINMA VE YER DEĞİŞTİRME GÖRÜNÜYOR.

2014     - GEZEGENLER VE YERLEŞİMLERİ 

MERKÜR TRANSİTLERİ VE RETROLARI

Merkür 2014 yılına Kova burcu ile başlayacak. Her bir burçta yaklaşık olarak 3 hafta kalacak. 2014 yılını Oğlak burcu ile tamamlayacaktır.  Merkür bu yıl 3 kere retro yapacak.

#  6 Şubat 2014’de Balık burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 28 Şubat’ta Kova burcunun 18 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek. 

Aslan burcunun 8. evinde başlayacak olan bu retro bitişini 7. evinizde tamamlayacak. Bu süreçte eşten kaynaklı vergi, gelir, miras, nafaka vb. gelirlerinizde beklenmedik teknik aksaklıklar yüzünden gecikme ve ertelenmeler olabilir. Yine aynı şekilde eşiniz veya duygusal partnerlerinizle yaptığınız romantik paylaşımlar, programlar ve sosyal organizasyonlara katılamama, iletişi kopukluğu, son dakika iptaller yaşayabilirsiniz.

# 7 haziran 2014’de Yengeç burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 1 temmuz da ikizler burcunun 24 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Aslan burcunun bilinçatı, gizli düşmanlıklar, izolasyon ve geri çekilme evi olan 12. evi ile, topluluklar, sosyal gurup ve arkadaşlıklar evi olan 11. evinde gerçekleşecek bu retro süresince, bilinçaltına atarak çözümlemediğiniz bir çok konunun tekrar ortaya çıkarak sizden ilgi beklediğini gözlemleyebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilir ve aranızdaki sorunları gidermek için merkür retrosunun bu geridönüşünden maksimum faydayı sağlayabilirsiniz. Önünüze çıkacak engeller aksilik niteliğinde olacağından gündelik hızınızı yavaşlatma etkisi yüksek olacaktır. Bu süreçte istenmeyen harcamalar ve alışverişler ile sıkıntı yada sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. 

# 4 Ekim 2014’de Akrep burcunun 2 derecesinde retroya başlayıp 25 Ekim de Terazi burcunun 16 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Aslan burcunun 4. evi, aile, kökler, yaşam alanı ve gayrimenkul evine yapılan bu retro süresince duygusal ilişki içinde olduğunuz aile üyeleriyle aranızda yanlış anlaşmalar, iletişim kopuklukları, iletişim aletlerinden kaynaklı elektronik eşyalarınızda bozulmalar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür, retro içinde olduğu zaman boyunca gayrimenkul ve kira vb. gelirlerinizin elinize ulaşmasında aksaklıklar da yaşatabilir.

VENUS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Venus 2014 yılına 26 derece Oğlak burcunda retro hareketi ile başlayacak ve 31 Ocak 2014’den itibaren 13 derece Oğlak burcunda ileri harekete geçecek. Venüs gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transit tarihleri aşağıdadır.

Venüs retrosu Aslan burcunun iş yaşamı, çalışma koşulları, gündelik rutin yaşamı ve sağlık evi etkileyen 6. evinizde gerçekleşiyor. Bu süreç içinde iş yaşamınızda eşiniz veya çalışma arkadaşlarınızdan kaynaklanan bir takım sorunlar gündeme gelebilir. Özellikle günlük rutininizi takip etme sırasında birtakım fiziksel aksaklıklar, uzaklık, soğukluk yada iş yaşamınıza bir süreliğine ara verme ihtiyacınız artabilir. Venüs 6. evinizde iken çalışma arkadaşlarınız veya iş koşullarınızla aranızdaki sorunları tekrar mercek altına almanız ve hatta mümkünse çalışma hayatına biraz uzaktan bakarak doğru işi yapıp yapmadığınızla ilgili tekrar biz gözden geçirme hissiyatı yaşamanız muhtemel olur.  Venüs burada hayatınızda bir süre geri çekerek çalışma ve günlük rutinizle alakalı konularla ilgilenmenizi ve birlikte çalışacağınız kişilerin seçiminde dikkatli olarak daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı arzu eder. Bu süreçte, yolunda gitmeyen ama bir şekilde devam eden işlerinize de nokta koyma arzusunda olabilirsiniz. Venüs transiti ve retrosu sırasında kendi iç sesinizi dinleyip duygularınıza göre bir karar vermeniz muhtemel olacaktır. Aksi takdirde sağlık sorunları ile uğraşmak ve hatta aile üyelerinin sağlık konuları ile ilgilenerek gerekli harcamaları yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

MARS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Mars 1 Mart 2014 de, 27 derece Terazi burcunda başladığı Retro hareketine, 20 Mayıs’da 9 derece Terazi burcunda ileri harekete geçecek.  Mars gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transiti aşağıdadır.

Mars Terazi burcunda zararlıdır. Aslan burcunun 3. evi olan kardeşler, komşular, kısa seyahat ve eğitim evinde yaşanacak bu Mars retrosu transiti sırasında özellikle aktivitelerinizi yakın çevrenizde ilişki içinde olduğunuz kişilerle birlikte yapma arzunuz artabilir. Transit süresince, özellikle eksik eğitim yada tamamlanmamış eski konuların gündeminize gelmesi ve geçmişte tamamlamadığınız görevlerinizi tamamlamanız beklenir. İçsel enerjinizde düşüklük hissederek kendi başına kalma eğiliminiz sırasında uzun zamandır çevrenizle iletişime yeteri kadar vakit ayırmadığınızı keşfedebilirsiniz. Mars bu evde transit sırasında özellikle politik olma potansiyelini engelleyeceğinden, istemeden de olsa etrafınızdaki kişilerle aranızda tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte davranışlarınız daha tutarsız olabilir. Bir gün duygusal ve enerjik, ertesi gün ise uyuşuk, kararsız ve bezginliklerle etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Ne zaman, nasıl davranacağınızı önceden kestirmek güçtür. Mars’ın atikliğinden dolayı bir görüşte karar verme eğiliminiz oluşur. Ancak hevesleriniz ise çabuk sönebilir. Keskin ve doğru sezgilerinize rağmen kendiniz için doğru hamleyi seçmekte biraz güçlük çekebilirsiniz. Öfkeli yapınızdan dolayı, kolayca sözlü saldırıya geçebildiğiniz için çevrenizdeki kişilerle tartışırken, ses tonunuzu ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yakın çevre içinde tartışma ve kavgaların yoğun olacağı bu dönemde, Terazi burcu enerjisini en sağlıklı şekilde kullanarak her iki taraf açısından hakkaniyetli kararlar vermeniz en sağlıklısı olacaktır. Bu süreçte seyahat planlarınızda da sorunlar yaşamanız muhtemel olabilir.

JÜPİTER TRANSİTLERİ VE RETROSU

Jüpiter 2014 yılına 16 derece Yengeç burcunda retro ile girecek ve doğrudan hareketine 6 Mart’ta 10 derece Yengeç burcu ile başlayacak. Jüpiter 17 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçecek. 8 Aralık’da 22 derece Aslan burcunda tekrar retroya girecek ve 2014 yılını retroda iken tamamlayacak.

Jüpiter dokunduğu ne olursa olsun genişletir. Onun işi sevinç, macera, açık fikirlilik getirmek, yüksek eğitim, seyahat, küresel bakış açıları kazanmayı sağlamaktır. Jüpiter yeni yıla Yengeç burcunda girecek, Aslan için Jüpiter burada ruh sağlığı, bağımlılık, saflık ve sezgi enerjisi, ruhsal gizemler, sırlar, hayır kurumları ve bürokratik engellerle arasında olumlu bir iyimserlik yaratıyor. Bu süreçte bürokratik faaliyetlerden maddi kazançlar elde etmek muhtemel olacaktır. ruhsal, duygusal ve psikolojik olarak iyilik yapıp karşılığını görme enerjisine sahip olacaksınız. Hayatınızda kendinizi yeni bir takım maceralara atılmaya hazır hissetmenize sebep olacaktır. Yıl ortasından itibaren Aslan burcundaki transitinde Aslan burcunun dış kimlik ve kişilik, görünüş ve ben kavramlarını genel olarak şanslı bir şekilde deneyimleyeceği bir zaman dilimine geçiş yapılmış olacak. Bu süreçte siz Jüpiter’in iyi şans ve bolluk enerjisinden yararlanarak faydalı yatırım ve projeler ile kalbinizde sevdiğiniz ve istediğiniz kişilerle her türlü etkinlik için refah verici adımlar atabilirsiniz. Geniş kültürlülük, macera sevgisi, romantik ve sosyal etkinlikler sizin köşede kalmak yerine ön planda olacağınız sosyal etkinlikler içinde ben kavramı ile var oluşunuza olanak sağlayacaktır. Bu süreçte siz doğanızda var olan büyük oynama enerjisini de dışa vuracaksınız. Jüpiter abartma eğilimine de işaret ettiğinden çoğu zaman siz gelecek zamanlar için büyük ümitler besleyebilirsiniz. Jüpiter Aslan burcunda geçtiğinde, biraz eğlenmek için kendinize izin verebilirsiniz.  Bu transiti sırasında seyahat eğiliminiz artar ve açık fikirli, maceraperest, ileri düzeyde kişisel zevklerine düşkünlük, sevgili bulma ve aşık olma ihtiyacı ile birlikte maddi anlamda pahalı hobiler geliştirebilirsiniz. Aslan’daki Jüpiter size konforlu bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, araba değiştirme, kişisel teknik ekipmanlarınızda, bilgisayar, telefon yenileme, satın alma, yazılı ve sözlü iletişimin artması, taahhütler anlaşma ve sözleşmeler imzalama, özelikle medyatik olma ihtiyacının artması nedeniyle topluluk içinde sizi çok eğlendirecek faaliyetlerde bulunma imkânınız artacaktır. Jüpiter bolluk anlamına geldiğinden her ne olursa olsun, Jüpiter Aslan’da olduğu sürece size hayatın tadını çıkartma imkânını sunacaktır.

SATURN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Satürn 2 Mart 2014 de   23 derece Akrep burcunda retro hareketine başlayacak ve 20 Temmuz’da 16 derece Akrep burcunda ileri harekete geçecek. 24 Aralık 2014’den itibaren Yay burcunda geçecektir.

Satürn karmanın efendisi, neden ve sonuç, etik ve sivil görev anlayışımız üzerinde etkisini sürdüren bir gezegen olduğundan hayat derslerini öğrenmenin yanı sıra, onur ve dürüstlük ile kendimizi oluşturmamızı sağlar. Satürn Aslan burcunun 4. evinde ve Akrep burcunda transitine devam etmektedir. Ailevi konular, ebeveyn ilişkileri, ailevi yükümlülük ve sorumluluklar ile gayrimenkuller üzerinde Akrep kuralları işleyecek demektir. Aslan için Satürn, gayrimenkul ve konut konuları, ev değiştirme, anne ve çocuklarla ilgilenme sorunları, emeklilik planları ve gelecek yatırımları sektöründe faaliyet gösterecek. Satürn bu yerleşimiyle sizin başınızın üzerinde olacak bir çatının önemini daha iyi algılamanıza ve buna dair hayat dersleri yaşamanıza olanak verecek. Satürn aynı zamanda baba veya hayatımızdaki önemli ebeveynlerle olan ilişkileri de gündeminize getirecek. Ailenizdeki kişilerin emeklilik planları vb. gibi konularla ilgilenebilir, emlak, konut piyasası, gayrimenkul yatırımları, kira sözleşme vb. konuları, yer değiştirme, taşınma, ve sizi rahatsız edebilecek her türlü yerleşim koşulları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bir hayatta en önemli şeyin kişiye huzur ve mutluluk veren bir yuva yaratmanız konusunda Satürn sizi zorlayacaktır. Bu dönem ayrıca aile üyeleriyle aranızdaki sorunları da iyileştirmenizi sağlayacak önemdedir. Satürn burada size, sorumluluk, emniyet, güvenlik, aile ve kutsallık ile ilgili kavramlarda önemli hayat dersleri sunacaktır. Yılsonuna doğru 24 Aralık itibariyle aşk, flört, çocuklar, şans, medyatik olma ihtiyacı konularında sizi sınayarak kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmek için gerekli fedakârlıkları yapmanız konusunda sizi zorlamaya başlayacaktır.

URANÜS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Uranüs 22 Temmuz 2014’de 0 derece 31 dakika ile Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık’da yine 0 derece 34 dakika Koç burcunda ileri hareketine geçecek.

2.014 başladığında, Uranüs Koç burcunda olacak ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca orada kalacak. Bu süreçte Aslan burcunun 9. evinde bulunacak.  Aslan için Uranüs, bu yerleşimde uzun mesafe yolculukları, seyahatler, çok ve değişik kültürlü kişilerle çalışmalar, din, dil, siyaset, yasa ve felsefeler, üniversite ve medya ile küresel bilinç konularında spontan hareketler ile kendinizi eğitmenizi sağlayacaktır. Özellikle yoğun network ve internet ağını maksimum derecede kullanma eğiliminiz önümüzdeki birkaç yıl için size çok yararlı olabilir. Siyasi görüş ve felsefelerinizi yaygınlaştırma isteğinizde geniş network ağını kullanabilirsiniz. Profesyonel ve sosyal anlamda yeni ve farklı dünyaları keşfetmenin keyfine varabilirsiniz. Zaman zaman çok deha gösterebileceğiniz alanları keşfetmek kendinize duyduğunuz özgüveni artıracaktır. Uranüs burada sizin diğer kültür, din ve felsefelerine duyduğunuz ilgiden zevk almanızı sağlayacaktır. Yeni arkadaşlıklar ile sosyal takım çalışmaları içinde bulunabilirsiniz. Küresel bilince daha büyük katkı ve hizmetleriniz olabilir. Bu süreçte özellikle hukuki kurallara karşı temkinli olmanızda fayda var. Çünkü kendi fikir ve ideallerinizi paylaşırken başkalarına rahatsızlık verici olmamaya özen göstermelisiniz. Bu aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmek için eğitim hayatınıza geri dönmeniz anlamına gelebilir. Kariyere hazırlık evi niteliğinde olan 9. ev, şimdiye kadar ki kariyerinize bir son vererek yepyeni bir işte hiç tanımadığınız kişilerle yeni bir kariyer yaratmak için uğraşma enerjisine doğru sizi çekecektir. Pazarlama vb. dersler alarak ticaret hayatına atılmayı düşünebilirsiniz. Her durumda aldığınız her karar size büyük keyif ve yaşama sevinci verecektir.

NEPTÜN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Neptün, 9 Haziran 2014’de 7 derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak ve 16 Kasım’da 4 derece Balık burcunda ileri hareketine geçecek.

Neptün, Balık burcunda yöneticidir. Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler. 2.014 başladığında, Neptün Balık burcunda ve 8. evinizde devam etmektedir ve 2025 yılına kadar burada kalacak. Neptün çok uzun bir süre burada olduğundan güçlüdür. Balık burcundaki transiti sırasında sevgi dolu, şefkatli huzurlu, hayır işleriyle ilgili öğeleri ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. Aslan için Neptün  Güven ve paylaşım (seks ve para), vergi, miras, eşten kaynaklanan gelir evi olan 8. evde transitine devam etmektedir. Neptün’ün bütün özellikleri arasındaki en belirgin özelliği belirsizlik konusu özellikle sizin için finans anlamında önem taşıyacak. Para hayatınıza sihirli bir şekilde akarken bile bu akışın etkisi yada uzun vadedeki getirisi ile ilgili kati ve gerçekçi beklentilerinizi oluşturmanıza engel olabilir. Maddi kazançlarınız artarken manevi duygularınızda aynı şekilde bundan nasibini alacaktır. Neptün maneviyat üzerinde hakimiyet kurmak için uğraşır. Bu sebeple ruh sağlığınız, duygusal konulara verdiğiniz tepkiler şaşırtıcı ve dengesiz olabilir. Merhamet, sezgisellik sizin hem ruhsal hemde maddi anlamda kazançlı olmanıza olanak sağlar. Neptün size sadece paranın değil, ruhsal huzur ve uyumun da mutluluk için son derece önemli olduğunu öğretiyor. Ayrıca size maddi konularda beklenmedik gelirlerin ve özellikle eşinizden kaynaklı gelirlerin sizin hayatınızdaki etkilerinden bahseder. Mali konularda eşinizle aranızda tam bir paylaşım, sadakat ve güven duygusu ile harekete geçebilirsiniz. Eşinizle birlikte bir iş kurmak bunlardan biri olabilir. Yada bekar Aslan burçları, bu transit süresince, hem birlikte ruhsal anlamda derin romantik bağlar kuracakları ve hemde maddi anlamda birlikte hareket etme imkanı bulacakları kişilerle uzun süreli ilişkilere ve anlaşma ve sözleşmelere gidebilirler. Neptün burada sizin temellerinizle ilgili kendinizi sorgulamanızı ve belirsizlik olan alanlarda bile (seks ve para) güven ve paylaşım gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

PLÜTON TRANSİTLERİ VE RETROSU

Plüton, 14 Nisan 2014’de 13 derece Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak ve 23 Eylül’de 10 derece Oğlak burcunda ileri hareketine geçecek.

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız. Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te, Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

2.014 başladığında, Pluto Oğlakta ve 6. evinizde devam etmektedir. Ocak 2024 yılına kadar burada kalacak. Plüton Oğlak’ta doğru olanı yapmaya odaklanır. Profesyonellik, liderlik, amaç ve hedefler, başarı, vatandaşlık görevi, kamusal tanınma ve eşin saygısını kazanma Oğlak burcunun kurallarıdır. Aslan için Plüton günlük çalışma hayatı, rutinleriniz, iş arkadaşları, verimlilik düzeyleri, fiziksel sağlık, paylaşım, bütünlük ve başarı üzerinde Oğlak kuralları ile hareket edecektir. Günlük çalışma evinde Pluto yaşamınızı kazanmak için size bir takım disiplinler ve kolaylıklar sağlar. Bu transit süresince siz çalışmalarınızı sorumlu, ciddi ve disiplinli bir şekilde yerine getirdiğiniz sürece hem maddi hem de profesyonel anlamda başarı kazanırsınız. Her ne iş yapıyor olursanız olun değerinizi net bir şekilde arttırmak için inanılmaz güçlü bir enerji yayılır. Oğlak burcu işin içinde dahil olduğundan muhtemelen havadan piyango şeklinde değil, sıkı çalışma ve organize olma şeklinde başarıya kavuşacaksınız. İşinize tutku ile sarılmak ve günlük rutininizi takip ederken parasal anlamda kazancınızı yükseltmek için gizli kaynaklarını da bulup çıkartma potansiyeline sahip olacaksınız. Plüton size burada ilerlemek için nasıl hareket etmeniz gerektiğini içgüdüsel olarak bildirecektir.

TUTULMALAR

Doğum haritası olarak bilinen yaşam tablosu size kendi yaşam yolculuğunuzun büyüleyici bir diyagramını sunar. Doğum haritası, potansiyel kariyer seçimi, hayal ve hedefler, rüyalar, eğitim, aile, ortaklıkları ve ilişkiler, sosyalleşme tercihleri, ruh amaçları vb gibi yaşam yolculuğu sırasında yaşayacaklarınıza işaret eden motivasyonlar ve enerjilerle doludur. yapmanız gereken tüm bu akışkan grafik içinde çevrenizdeki insanlar, durumlar veya olaylar ile hayattan dersler çıkartarak yaşam kalitenizi olabilecek en yüksek noktaya taşımaktir. Tabi ki bu süreç, gökyüzünde seyahat halinde olan gezegenlerin, sizin doğum haritasında yerleşmiş gezegenlere yaptığı transitler neticesinde gerçekleşir. Doğduğunuz anda gökyüzünde yerleşen gezegenlerin transit gezegenlerle yaptıkları açılar neticesinde, gezegen hareketleriyle birlikte, her yıl 5 veya 6 adet olarak gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları da yaşamınızda yeni koşullar yaşaracak enerjilerini ortaya çıkarır.

Güneş tutulmaları Yeni Ay ile birlikte gerçekleşirken Ay Tutulmaları Dolunay ile birlikte gerçekleşir. Güneş tutulması ve Yeni Ay, aynı burçta gerçekleşirken, Ay tutulmaları sırasında Güneş ile Ay tam karşı karşıya kalırlar ve Dolunay Ay tutulmaları Güneşin tam karşıt burcunda gerçekleşir. Güneş tutulmasının meydana geldiği, oluştuğu ev ve değişkenleri bu süreçte oldukça önemlidir ve yaklaşan değişikliklerin kapsamının çok iyi anlaşılması ve analiz edilmesi gerekir. Güneş tutulması doğum haritasındaki her hangi bir gezegenle 1 ile 5 derece içinde bir bağ oluşturduğunda, tutulma o gezegenin üzerinde gerçekleşiyor demektir ve en yüksek etkisini ortaya çıkartabileceği duruma işaret eder. Bir diğer hassas durum ise Ay tutulması sizin doğum haritanızda tam karşıt bir konumdaki gezegene açı açı yaptığı durumda gerçekleşir ve özellikle dikkate almanız gereken hassas konuların varlığına işaret eder. Eğer tutulmalar bir gezegene kavuşum halindeyken aynı zamanda bir diğer gezegene de karşıt açıda duruyorsa, yerleştiği evin konumuna da bağlı olarak özellikle gündeminize gelecek olayların varlığına ve yaşamınızdaki değişiklikler olacağı anlamına gelir.

*2014 yılında 4 tutulma gerçekleşecektir. Bunları gerçekleşeceği burçlar ve dereceleri aşağıda verilmiştir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması    

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Prensip olarak Güneş tutulmaları yanlızca yeniay sırasında oluşur. Güneş tutulmalarının etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 2 sene arasındadır. 2014 yılında Nisan ve Ekim aylarında olacaktır. Güneş tutulmaları genellikle ani bir değişiklik, iş fırsatı, aşk karşılaşmaları vb olayları meydana getirir.  Ayrıca bir tutulma sırasında gerçekleşen olaylara karşı iki kat dikkatli olunması tavsiye edilir. Ani bir kararla, kaza, boşanma, kayıp, vb olabilir. Bu süreçte genel olarak doğum haritanızla bağlantılı noktaları çok iyi analiz etmelisiniz ve seyahat, cerrahi veya yeni bir projeye başlangıç gibi konulardan ​​kaçınmak yararlı olur.

Nisan ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan ilk güneş tutulması iş yaşamı, ticaret, inşaat sektörü, büyük yatırımlar, tarım vb. konuları etkilecektir. Özellikle büyükbaş hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Ekim ayında Akrep burcunda gerçekleşecek olan ikinci tutulma, ülkeler arası eylemsel faaliyetler, askeri faaliyetler, kamu düzeni, deprem veya kötü hava şartları olarak etkisini gösterecektir.

Prensip olarak Ay tutulmaları yanlızca Doluna sırasında oluşur. Dolunay ay tutulmalarının etkisi 15 gün ile 2 ay arasındadır. Ay tutulmaları kötü hava şartları, veba vb. bulaşıcı hastalıklar, özellikle Terazi ve Koç burçlarında meydana gelecek olmaktan dolayı, dini tartışmalar, bölünmeler ve ayrılıklar  getirmesi muhtemeldir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması        

Ay tutulmaları genelde ruhsal anlamda yaşayacağımız olaylar sonrasındaki büyümelere işaret eder. Bu süreçte, duygusal veya fiziksel olarak bağlı hissettiğiniz kişilerle aranızda bir takım kopuşlar veya ilişkilerinizin sizi yeteri kadar tatmin edici olmaması yüzünden ayrılma kararları alabilirsiniz. Duygusal yoğunluk enerjinizi doğru yönlendirememenize ve önünüzdekileri net görememenize sebep olabilir. Kısa seyahatler sırasında çevrenizdekilerle iletişiminizde iş hayatınızı ve sağlığınızı etkileyecek duygusal olaylar gündeminiz olabilir.

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması     

Aslan burcunun Kariyer, toplumsal statü ve mevkii, meslek hayatını yakinen etkileyecek bu tutulma neticesinde, kendi bireysel kimliğiniz ve mesleki anlamda bulunduğunuz yerde kabul edilemeyecek büyük krizler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Toplumsal statünüzden kaynaklı  memnuniyetsizlik hissiyle bocalama veya meslek ve kariyer değişimi şeklinde ortaya çıkabilir. Genel bir keyifsizlik ve kendinden memnun olmama halinde birtakım şeyleri değiştirmek ihtiyacı ve kariyerinizi yeniden gözden geçirmek noktasına doğru ilerlemeniz mümkün olur. Şimdiye kadar yapageldiğiniz kariyerde farklı bakış açıları ile yeni kimlik arayışına girmeniz muhtemel olur. Güneş tutulmaları fiziksel sağlığınızı da etkisi altına alarak geçici dönem bile olsa kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenize olanak verebilir.

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması     

Aslan burcunun 9. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma, kariyerinizle alakalı fikir ve ideallerinizi gerçekleştirememe neticesinde duygusal kopuşlar yaşamanıza olanak verebilir. Ait olduğunuzu hissettiğiniz yada düşündüğünüz konu ve kavramlara karşı birdenbire yabancılık hissedebilirsiniz. Koç burcu sizin kendiniz için kendinize ait yeni ve daha ideal bir kariyer yaratmanız açısından öncülük etmenize yardımcı olacaktır. Kariyer hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz söz konusu olacak ve yeni yapılanmalara gideceksiniz.

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Bu yerleşime göre doğum haritanızda Akrep burcunun yerleştiği ev olan 4. evde ev değişikliği, gayrimenkullerinizle ilgili kriz niteliğinde ve çözüm bekleyen sorunlar, aile büyükleri ve ebeveynlerinizle olan ilişkilerinizin mercek altına alınmasını sağlayacak önemli değişiklikler olabilir. Bu süreç yaşam alanınızı yeniden düzenlemeniz, gelecek vaat eden yatırımlar yapmanız ve özellikle hem duygusal ve hemde fizksel ihtiyaçlarınızı yeniden yapılandırmanız için ideal bir dönemdir.

2014 ASLAN – GENEL 

2014 yılı sizin için son derece verimli olacaktır. Yüksek irade gücünüz ile zor işlerin altında kalkacak plan ve organizasyonları yapmanız muhtemel olacak. Bu şekilde emel ve ideallerinize daha çok yaklaşmanız mümkün olacaktır. Radikal değişiklikler bu yıl sırasında oldukça gündeminizde olacak. Geçmiş yıllarda başladığınız projelerinizi pekiştirerek hayata geçirebilirsiniz. Kişisel ve mesleki anlamda yaşam tarzınızla ilgili büyük ve değişik durumlar ile önemli kararlar sizi bekliyor olacak. Uzun vadeli taahhütler altına girerken kendiniz için doğru hareket planları yaptığınızdan emin olmalısınız. Türlü engeller irade gücünüz ve dayanıklılığınız sayesinde ortadan kalkacaktır. Dış dünyaya sahip olduğunuz özellikleri en mükemmel şekilde sunacaksınız. Ön planda becerileriniz ve arka planda ve yılın ikinci yarısında da maddi getirileriniz sizi rahatlatacaktır.

 

İŞ – PARA – KARİYER

Bu yılın profesyonel yaşamınız üzerinde önemli etkileri olacaktır. İş yerinde yetkililer tarafından belirlenen hedeflerine ulaşmak için çok çaba ve bağlılık göstereceksiniz. İdeallerinize odaklı olduğunuz sürece ne olursa olsun başarılı olacaksınız. Kişisel girişimlerinizde bu dönemde başlayacaktır. Büyük rekabet ile karşılaşmadan kendiliğinden bir şeylerin yolunda gittiğini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısıyla kariyer ile ilgili bir değişim yapmak için ideal zamandasınız. Profesyonel anlamda merdivenleri başarı ile tırmanmanız muhtemel olacaktır.

2014 yılında elinize daha önce hiç olmadığı kadar para geçecektir. Lüks yatırımlar, yeni bir araba almak vb. gibi harcamalar için elinizde bol miktarda kazanç olduğunu göreceksiniz. Ancak ihtiyaç ile istekleriniz arasındaki dengeyi doğru kurduğunuzdan emin olmalısınız. Giderler için iyi bir mali istikrar ve finansal yapılandırmalar yapmalısınız. Maddi sınırlama ve ertelenmeler ortadan kalkacağı için kendinizi şımartma eğiliminde olabilirsiniz. Bu yıl içinde aşırı ve gereksiz harcama yapmaya karşı temkinli olmanızda fayda olacaktır. Bu dengeyi bulmak gelecekteki mali krizleri önlemenin asıl anahtarı olacaktır.

AİLE ve DUYGUSAL İLİŞKİLER  – AŞK ve ARKADAŞLIK

Aşk hayatınız bu yıl birçok iniş ve çıkışlar ile dolu olacak. Duygularınız bir aşağı bir yukarı oynayacak ve duygusal ihtiyaçlarınız zirve yapacaktır. Eğer erişkinlik döneminizde sağlıklı bir duygusal süreç geçirdiyseniz bu dönemde tecrübelerinizin karşılığını alacaksınız. Eğer gençlik süresini olması gibi geçirmediyseniz çok büyük duygusal çalkantı, büyük aşk enerjisi ile kendinizi düğümlenmiş hissedebilirsiniz. İlişkilerinizi devam ettirmek için kendinizden vereceğiniz büyük fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Yılın ikinci yarısı aşk hayatınızda rahat ve huzuru bulacağınız ve beklediğiniz gelişmelerin gerçekleşeceği bir dönem olacaktır.

SAĞLIK

Bu yıl sağlık konularına daha az önem verebilirsiniz. Ancak vücudunuzun sinyallerini iyi dinlemek ve buna göre hareket etmek gerekir. Zevk alma güdünüz ile aşırı yeme içme potansiyelini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yerine dengeli ve sağlıklı beslenmeye yönelmeniz daha sağlıklı bir yıl geçirmenize yardımcı olur. Özellikle yıl ortasında baş ağrısı ile eklem ağrıları sizi biraz huzursuz edebilir. Ama yıl sonuna doğru sağlığınızda olumlu gelişmeler olasıdır.

EĞİTİM

Aslan burcu öğrencilerin ekip çalışması ile birlikte sundukları ödev ve projelerde başarılı olması muhtemeldir.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ASLAN BURCU

Koç yükselen Aslan:Baş ağrıları ve asabiyet kaynaklı sağlık sorunlarına dikkat edin. Kariyer değişikliği gündemde.

Boğa yükselen Aslan :yoğun ve sıkı çalışmanın karşılığını alacaksınız. Keyfiniz yerinde. Yeme içmeye dikkat edin.

İkizler yükselen Aslan : internet vb. iletişim aletlerini yoğun kullanma neticesinde kendinize yeni pazarlar yaratıp başarılı olabilirsiniz.

Yengeç yükselen Aslan : büyüme hedeflerinize ulaşırken huzursuz ve sinirli bir yapı geliştirmeniz muhtemel olacaktır.

Aslan yükselen Aslan : Her şeyin aşırısına kaçma huyunuz yüzünden fırsatların elinizde kalmasını engelleyebilirsiniz. Temkinli olur.

Başak yükselen Aslan :içsel huzursuzluk ön planda olabilir. Çalışmalarınızın karşılığını yılın ikinci yarısı alacaksınız.

Terazi yükselen Aslan:duygusal konular ile iş konuları gündemde olacak. Politik ve diplomatik olarak dengeyi kurabilirsiniz.

Akrep yükselen Aslan :hırsınız yüzünden önünüzdeki engelleri bir bir aşacaksınız. Başarılı olmak yanı sıra ailevi yükümlülükler gündeminizde olacak.

Yay yükselen Aslan :seyahat planlarınız beklendiği gibi sonuçlanmayabilir. Temkinli olup doğru adımlar atmak için zamanını bekleyin.

Oğlak yükselen Aslan :kariyer ve meslek arkadaşlarınızla kopuş zamanı. Kendi kariyerinizi oluşturacaksınız.

Kova yükselen Aslan :yıl içinde tutulmalardan ve retrolardan en çok etkilenen burç sizsiniz. Büyük dönüşümler yılı sizin için.

Balık yükselen Aslan: karar verirken iç sezgilerinize güvenin. En sağlıklı kararları almanızı sağlayacaktır.

Yorum Bırakın

Sevilay Eriçdem Videolar

KATEGORİLER