BAŞAK BURCU – 2014

Ara 18, 2013   //   Yazar: ASTROMEDYA   //   Astro-Analiz, Astroloji Yazıları, Blog, Burclar  //  0 Yorum

BAŞAK

ŞANSLI ALANLAR : SOSYAL ÇEVRE GENİŞLİYOR. ŞÖHRET VE TANINMA YAŞAYACAKSINIZ. MADDİ KAZANÇ ARTTIRICI GİRİŞİMLER SİZİ BEKLİYOR.

ŞANSSIZ ALANLAR : KENDİNE AŞIRI YÜKLENME VE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMA PROGRAMINIZI YENİDEN DÜZENLEYİN.

2014     - GEZEGENLER VE YERLEŞİMLERİ 

MERKÜR TRANSİTLERİ VE RETROLAR 

Merkür 2014 yılına Kova burcu ile başlayacak. Her bir burçta yaklaşık olarak 3 hafta kalacak. 2014 yılını Oğlak burcu ile tamamlayacaktır.  Merkür bu yıl 3 kere retro yapacak.

#  6 Şubat 2014’de Balık burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 28 Şubat’ta Kova burcunun 18 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek. 

Başak burcunun 7. evinde başlayacak olan bu retro bitişini 6. evinizde tamamlayacak. Bu süreçte eşiniz veya duygusal partnerlerinizle yaptığınız romantik paylaşımlar, programlar ve sosyal organizasyonlara katılamama, iletişi kopukluğu, son dakika iptaller yaşayabilirsiniz. Ilerleyen zamanda iş, çalışma koşulları ve sağlık evine doğru retroya devam edeceğinden, iş alet, ekipman ve elektrikli aletlerinizde bozulmalar yada veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu retro sırasında telefon, bilgisayar gibi kişisel eşyalarınızı yedeklemeyi ihmal etmeyin

# 7 haziran 2014’de Yengeç burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 1 temmuz da ikizler burcunun 24 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Başak burcunun 11. evinde gerçekleşecek bu retro süresince, Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilir ve aranızdaki sorunları gidermek için merkür retrosunun bu geridönüşünden maksimum faydayı sağlayabilirsiniz. Önünüze çıkacak engeller aksilik niteliğinde olacağından gündelik hızınızı yavaşlatma etkisi yüksek olacaktır. Bu süreçte istenmeyen harcamalar ve alışverişler ile sıkıntı yada sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

# 4 Ekim 2014’de Akrep burcunun 2 derecesinde retroya başlayıp 25 Ekim de Terazi burcunun 16 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Başak burcunun 3. evi, kardeşler, komşular, eğitim ve kısa seyahatler evine yapılan bu retro süresince yakın çevrenizdeki akrabalarınızla aranızda yanlış anlaşmalar, iletişim kopuklukları, iletişim aletlerinden kaynaklı elektronik eşyalarınızda bozulmalar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür, retro içinde olduğu zaman boyunca eğitim ve seyahat organizasyonlarınızda da aksaklıklar yaşatabilir.

VENUS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Venus 2014 yılına 26 derece Oğlak burcunda retro hareketi ile başlayacak ve 31 Ocak 2014’den itibaren 13 derece Oğlak burcunda ileri harekete geçecek. Venüs gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transit tarihleri aşağıdadır

Venüs retrosu Başak burcunun Aşk, flört, cinsellik, yaratıcılık, iyi şans ve çocuk evin olan 5. evinizde gerçekleşiyor. Bu süreç içinde duygusal anlamda geri çekilerek sevdiğiniz kişilerle aranızdaki ilişkileri tekrar gözlemleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Venüs 5. evinizde iken duygusal birliktelik içinde olduğunuz kişilerle aranızdaki sorunları tekrar mercek altına almanız ve hatta mümkünse duygusal konulara biraz uzaktan bakarak doğru kişi ile birlikte olup olmadığınızla ilgili tekrar bir gözden geçirme hissiyatı yaşamanız muhtemel olur.  Venüs burada hayatınızda bir süre geri çekerek aşk veya heyecan hissettiğiniz kişilerle alakalı konularla ilgilenmenizi ve bu kişilerin seçiminde dikkatli olarak daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı arzu eder. Bu süreçte, yolunda gitmeyen ama bir şekilde devam eden işlerinize de nokta koyma arzusunda olabilirsiniz. Venüs transiti ve retrosu sırasında kendi iç sesinizi dinleyip duygularınıza göre bir karar vermeniz muhtemel olacaktır. Yine bu süreçte çocuklarınızla ilgili bir takım sorunları ile uğraşmak ve hatta onlarla ilgilenerek gerekli harcamaları yapmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

MARS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Mars 1 Mart 2014 de, 27 derece Terazi burcunda başladığı Retro hareketine, 20 Mayıs’da 9 derece Terazi burcunda ileri harekete geçecek.  Mars gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transiti aşağıdadır.

Mars Terazi burcunda zararlıdır. Başak burcunun 2. evi olan para, sabit ve maddi gelirler, gayrimenkuller, maaş vb. kazançlar evinde yaşanacak bu Mars retrosu transiti sırasında özellikle parasal aktivitelerinizi sorumsuzca veya dengesizce yapma arzunuz artabilir. Transit süresince, özellikle harcamalarınızda aşırıya kaçarak asıl harcama yapmanız gereken yerleri değil de gereksiz harcamaları önemseyebilirsiniz. Aynı şekilde para kazanma ve harcama dürtüsündeki dengesizlik ile ne yapacağınızı bilemez halde dolanabilirsiniz. Önünüzdeki para kazanma fırsatlarını değerlendirmekte güçlük çekebilirsiniz. İçsel enerjinizde düşüklük hissederek kendi başına kalma eğiliminiz yüzünden bazı kazançlardan olabilirsiniz. Mars bu evde transit sırasında özellikle politik olma potansiyelini engelleyeceğinden, istemeden de olsa etrafınızdaki kişilerle aranızda tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte davranışlarınız daha tutarsız olabilir. Bir gün duygusal ve enerjik, ertesi gün ise uyuşuk, kararsız ve bezginliklerle etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Ne zaman, nasıl davranacağınızı önceden kestirmek güçtür. Mars’ın atikliğinden dolayı bir görüşte karar verme ve harcama yapma eğiliminiz oluşur. Ancak hevesleriniz ise çabuk sönebilir. Keskin ve doğru sezgilerinize rağmen kendiniz için doğru hamleyi seçmekte biraz güçlük çekebilirsiniz. Öfkeli yapınızdan dolayı, kolayca sözlü saldırıya geçebildiğiniz için çevrenizdeki kişilerle tartışırken, ses tonunuzu ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yakın çevre içinde tartışma ve kavgaların yoğun olacağı bu dönemde, Terazi burcu enerjisini en sağlıklı şekilde kullanarak özellikle maddi konularda dengeli olmaya çalışmanız sağlıklı olur. Bu süreçte kısmı sağlık sorunları muhtemel olabilir.

JÜPİTER TRANSİTLERİ VE RETROSU

Jüpiter 2014 yılına 16 derece Yengeç burcunda retro ile girecek ve doğrudan hareketine 6 Mart’ta 10 derece Yengeç burcu ile başlayacak. Jüpiter 17 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçecek. 8 Aralık’da 22 derece Aslan burcunda tekrar retroya girecek ve 2014 yılını retroda iken tamamlayacak.

Jüpiter dokunduğu ne olursa olsun genişletir. Onun işi sevinç, macera, açık fikirlilik getirmek, yüksek eğitim, seyahat, küresel bakış açıları kazanmayı sağlamaktır. Jüpiter yeni yıla Yengeç burcunda girecek, Başak için Jüpiter, arkadaş, takımlar, klüpler, komiteler, sosyal faaliyet ve organizasyonlar, network bağlantıları, profesyonel kurumlar evi olan 11. evinde transit yapıyor ve bu tarz konularla yakından ilgili olmanızı sağlıyor. Burada küçük parçaları birleştirerek bütün yapma / oluşturma enerjinizi açığa çıkartacaktır. Sadakat ve Yengeç’ten gelen şefkatli bakış açısıyla Başak burcu mükemmel arkadaşlıklar kurar. Hayatınızı bu süresinde yaşamınıza büyük katkıları olacak arkadaşları bulabilirsiniz. Bu arkadaşlar sizi, daha çok tanınacağınız sosyal organizasyon, klüp veya sosyal aktiviteler içine sokacaktır. Böylelikle siz takım çalışması içinde hem maddi hem de manevi anlamda bir takım bereket enerjisi içine çekileceksiniz. Jüpiter bu yerleşimde özellikle kariyer hedeflerine ulaşma konusunda sosyal çevrenizi en maksimum düzeyde kullanmanızı sağlar. Aynı şekilde Jüpiter, yılın ikinci yarısından itibaren Başak için ruh sağlığı, bilinçaltı tutumları, bağımlılık, kendi kendine yetme, belirsizlik, sezgisellik, içsel barış, ruhsal gizem, sırlar ve bilinçaltı evi olan 12. evinde ve Aslan burcunda transitine devam edecek. Jüpiter burada sizin daha fazla duygusal istikrar ve iyimserlik havasına girmenizi ve içsel barışı sağlamanızı odaklanıyor olacak. Bu yüzden siz daha fazla ruhsal şifa enerjisi elde etmek için hayır kurumlarında gönüllü çalışmalara katılabilirsiniz. Zaman zaman hayatınıza belirsizlikler soksa da yoğun zihinsel aktiviteye sahip başak burçları için kendilerini geri planda izleme ve gözlemleme imkânı sunacaktır. Aynı şekilde Jüpiter Aslan’da iken, sizin kendinize konforlu bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, araba değiştirme, kişisel teknik ekipmanlarınızda, bilgisayar, telefon yenileme, satın alma, yazılı ve sözlü iletişimin artması, taahhütler anlaşma ve sözleşmeler imzalama, özelikle medyatik olma ihtiyacının artması nedeniyle topluluk içinde sizi çok eğlendirecek faaliyetlerde bulunma imkânınız artacaktır. Jüpiter bolluk anlamına geldiğinden her ne olursa olsun, Jüpiter Aslan’da olduğu sürece size hayatın tadını çıkartma imkânını sunacaktır.

SATURN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Satürn 2 Mart 2014 de   23 derece Akrep burcunda retro hareketine başlayacak ve 20 Temmuz’da 16 derece Akrep burcunda ileri harekete geçecek. 24 Aralık 2014’den itibaren Yay burcunda geçecektir.

Satürn karmanın efendisi, neden ve sonuç, etik ve sivil görev anlayışımız üzerinde etkisini sürdüren bir gezegen olduğundan hayat derslerini öğrenmenin yanı sıra, onur ve dürüstlük ile kendimizi oluşturmamızı sağlar. Başak için, Satürn kişilerarası iletişim (sözlü ve yazılı kelimeler, telekomünikasyon, bilgisayar, vb), ticari faaliyetler, (alış ve satış, görüşmeler, sözleşmeler, anlaşmalar, taahhütler, vb), ve yakın çevre (komşular, akrabalar, kardeşler, geniş aile vb) eviniz olan 3. evinizde transit yapıyor olacak. Metro, araba, vb gibi ulaşım biçimleri, aynı zamanda bu sektörün bir parçasıdır. Satürn sizin 3. evinizde transit yaparken genellikle sorunları, komşular ve aile, kardeşler, ulaşım, bilgisayar, telekomünikasyon, satış (hem alış ve hem satış gibi), sözleşme görüşmeleri ve iletişim yeteneğiniz üzerinde Akrep kuralları işleyecek demektir. Bu süreçte maksimum zekâ potansiyeli ile çalışan zihniniz sizinle aynı görüşü paylaşmayan veya düşüncelerinizi algılayamayan (muhtemelen dar görüşlü) kişilerle aranızda sorunlar yaşamanıza neden olur. Bu kişiler çok yakınızda ve hatta ailenizin içinde olabilir. Dolayısıyla yakın çevrede iletişim içinde olduğunuz kişilerle olan ilişkilerinizde tekrar düzenlemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca eğitim ve seyahat konuları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bu süreçte maddi olarak büyük harcama veya alışverişler yapmadan önce kişisel konumunuzun en iyi noktada olmasına yönelik hayat derslerini alabilirsiniz. Akrep’de transit yapan Satürn’ün size romantik ve maddi bütünlük enerjisi vereceğini dikkate almalısınız. Bu yüzden çevrenizdeki herkes ile hem maddi hemde manevi anlamda en sağlıklı ilişkileri kurmanız açısından Satürn sizi zorlayacaktır

URANÜS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Uranüs 22 Temmuz 2014’de 0 derece 31 dakika ile Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık’da yine 0 derece 34 dakika Koç burcunda ileri hareketine geçecek.

2.014 başladığında, Uranüs Koç burcunda olacak ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca orada kalacak. Bu süreçte Başak burcunun 8. evinde bulunacak.  Başak için Uranüs, güven ve paylaşım (cinsel ve maddi), samimiyet, sadakat,  ortak mali yatırımlar, komisyonlar, kredi, hisse senedi opsiyonları, yatırımlar, miras, vergi ve kar paylaşımı gibi maddi yaşamın bütün formları ile sizin sekizinci evinizde transitine devam etmektedir. Cinsel yaşam bu transit süresince heyecan verici ve / veya kaotik olabilir. Bu kaos içinde kendinizi cinsel sorunlar, değişen samimiyet ihtiyaçları ve / veya sadakat sorunları ile ilgilenirken bulabiliriz. Ayrıca takım çalışması, arkadaşlık, deha ve yenilik ihtiyacı ile mali hayatın daha olumlu bir ivmeye doğru yükselmesine yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Komisyonlar, telif gelirleri, vergi, hisse senetleri ve / veya eşinizin öngörülemeyen gelirleri sizin kazancınızı maksimum hale getirebilir. Bu yenilik ve girişimci odaklanma Uranüs’ün ‘Koç burcu enerjisi ile deha’ belirtileri şeklinde önünüze çıkar.

NEPTÜN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Neptün, 9 Haziran 2014’de 7 derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak ve 16 Kasım’da 4 derece Balık burcunda ileri hareketine geçecek.

Neptün, Balık burcunda yöneticidir. Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler. 2.014 başladığında, Neptün Balık burcunda ve 8. evinizde devam etmektedir ve 2025 yılına kadar burada kalacak. Neptün çok uzun bir süre burada olduğundan güçlüdür. Balık burcundaki transiti sırasında sevgi dolu, şefkatli huzurlu, hayır işleriyle ilgili öğeleri ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. Başak için Neptün, evlilik, partnerlik, eş ve ortaklık evi ile rakipler eviniz olan 7. evinize transit yapıyor olacak. Yedinci evde ve Balık’taki Neptün zaman zaman size en iyi arkadaşınızla evlenme yönünde romantik bir yönelim sağlar. Neptün evlilik içine büyü, şefkat, gizem, idealizm, romantizm, hayal gücü ve mutluluk enerjisini getirmek için çalışabilir. Profesyonel iş ortaklarınız da Neptün sayesinde yaratıcılıklarını genişleterek büyük bürokratik manevralar ile sizin maksimum faydalar sağlamanız yönünde yardımlar almanızı sağlarlar. Eşiniz veya ortaklarınızla aranızda çok güçlü psişik bağlar kurma imkânınız olur. Ne yazık ki diğer bütün gezegenler gibi Neptün’ün de karanlık yüzü vardır ve aynı zamanda eş ve partnerlerinizle aranızda sahtekârlık, sırlar, saflık, kendi faydasını gözeterek diğerini imha etme isteği, bağımlılık vb. gibi negatif enerjiler de etkisini gösterebilir. Bunların da ötesinde ilişki içinde bulunduğunuz eş ve ortaklarınızla aranızda belirsizlik hüküm sürdüğünü de gözlemleyebilirsiniz. Evlilik ilişkisinin sizin için en iyisi olduğunu düşünürken aslında güvenilmez bir takım kişilerle birlikte olduğunuzu (belki de siz güvenilmezsiniz) idrak edebilirsiniz. Yine Neptün ‘ün bu transiti sırasında terk etme ve terk edilme yönündeki ilişki boyutları ile de muhatap olmanız muhtemeldir. Bu durum sosyal veya mesleki profesyonel ortaklıklarınız içinde geçerlidir. Burada Neptün size yaşadığınız şeyin sihirli bir masal mı yoksa büyük bir yıkım mı olduğunu algılamanız yönünde enerjisini hissettirir. Bu yüzden Neptün enerjisinin bireysel doğum haritasında özellikle hangi alanınızı yönettiğini algılamanız ve hareket planlarınızı ona göre yapmanız tavsiye edilir.

PLÜTON TRANSİTLERİ VE RETROSU

Plüton, 14 Nisan 2014’de 13 derece Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak ve 23 Eylül’de 10 derece Oğlak burcunda ileri hareketine geçecek.

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız. Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te, Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

2.014 başladığında, Pluto Oğlakta ve 5. evinizde devam etmektedir. Ocak 2024 yılına kadar burada kalacak. Plüton Oğlak’ta doğru olanı yapmaya odaklanır. Profesyonellik, liderlik, amaç ve hedefler, başarı, vatandaşlık görevi, kamusal tanınma ve eşin saygısını kazanma Oğlak burcunun kurallarıdır. Başak için, Plüton,  kişisel zevk, eğlence, aşk, sevgili, oyunlar ve oyunculuk, çocuklar, evcil hayvanlar, hobiler, yaratıcı projeler, lüks ve mutluluk eviniz olan beşinci evde devam etmektedir. Plüton burada güven ve paylaşım (seks ve para) üzerindeki kuralları, cinsel enerjiler, sadakat, ortak çocuklar vb konular üzerinde Oğlak enerjisi ile hareket edecek demektir. Plüton kendiniz için sağlıklı zaman ayırdığınızda, size eğlenceli etkinliklerle eski duygusal yaralarını iyileştirmek için mutluluk taahhüt edecektir. Burada romantik aşk ilişkileri ile tutkulu ilişkilere daha fazla odaklanmak için son derece önemli enerjilerin yardımını almanız söz konusu olacaktır. Belki de bir hobinizi karlı bir iş haline getirmeniz muhtemel olabilir. Favori eğlenceleriniz sırasında tanıdığınız kişiler sizin için dönüm noktası olacak nitelikteki kişiler olabilir. Sizin sadakat, güven ve paylaşım, ortak zenginlik ve “mutluluk” evinde Plüton desteği alarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek çalışmaların içine girebilirsiniz. Çevrenize yayılan sevinç ile dünyaya güzellik ve lüks getirmek için kendinize yepyeni bir kariyer seçebilirsiniz. Bu tür alanlarda çalışmalar yapma yönünde Plüton önümüzdeki birkaç yıl daha sizin için olumlu enerjilerini yayacaktır. Plüton bu arada aşk ilişkilerinizdeki yapılandırma ile çocuklarınız ile olan ilişkilerinizi de en sağlıklı şekilde düzenlemenize olanak verir. Oğlak burcu enerjisi ile birleşen Plüton, detaycı başakların üzerine aldıkları sorumlulukları yerine getirirken de eğlenmelerini, dolayısıyla duygusallığa ve romantikliğe duyulan ihtiyaçların da giderilmesini sağlar. Plüton güneş sistemindeki en uzak gezegen olmakla birlikte etkisi en şiddetli hissedilen gezegen olduğundan, yaşadığınız doyum ve mutluluk hissinin de etkisi aynı ölçüde şiddetli olacaktır.

TUTULMALAR

Doğum haritası olarak bilinen yaşam tablosu size kendi yaşam yolculuğunuzun büyüleyici bir diyagramını sunar. Doğum haritası, potansiyel kariyer seçimi, hayal ve hedefler, rüyalar, eğitim, aile, ortaklıkları ve ilişkiler, sosyalleşme tercihleri, ruh amaçları vb gibi yaşam yolculuğu sırasında yaşayacaklarınıza işaret eden motivasyonlar ve enerjilerle doludur. yapmanız gereken tüm bu akışkan grafik içinde çevrenizdeki insanlar, durumlar veya olaylar ile hayattan dersler çıkartarak yaşam kalitenizi olabilecek en yüksek noktaya taşımaktir. Tabi ki bu süreç, gökyüzünde seyahat halinde olan gezegenlerin, sizin doğum haritasında yerleşmiş gezegenlere yaptığı transitler neticesinde gerçekleşir. Doğduğunuz anda gökyüzünde yerleşen gezegenlerin transit gezegenlerle yaptıkları açılar neticesinde, gezegen hareketleriyle birlikte, her yıl 5 veya 6 adet olarak gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları da yaşamınızda yeni koşullar yaşaracak enerjilerini ortaya çıkarır.

Güneş tutulmaları Yeni Ay ile birlikte gerçekleşirken Ay Tutulmaları Dolunay ile birlikte gerçekleşir. Güneş tutulması ve Yeni Ay, aynı burçta gerçekleşirken, Ay tutulmaları sırasında Güneş ile Ay tam karşı karşıya kalırlar ve Dolunay Ay tutulmaları Güneşin tam karşıt burcunda gerçekleşir. Güneş tutulmasının meydana geldiği, oluştuğu ev ve değişkenleri bu süreçte oldukça önemlidir ve yaklaşan değişikliklerin kapsamının çok iyi anlaşılması ve analiz edilmesi gerekir. Güneş tutulması doğum haritasındaki her hangi bir gezegenle 1 ile 5 derece içinde bir bağ oluşturduğunda, tutulma o gezegenin üzerinde gerçekleşiyor demektir ve en yüksek etkisini ortaya çıkartabileceği duruma işaret eder. Bir diğer hassas durum ise Ay tutulması sizin doğum haritanızda tam karşıt bir konumdaki gezegene açı açı yaptığı durumda gerçekleşir ve özellikle dikkate almanız gereken hassas konuların varlığına işaret eder. Eğer tutulmalar bir gezegene kavuşum halindeyken aynı zamanda bir diğer gezegene de karşıt açıda duruyorsa, yerleştiği evin konumuna da bağlı olarak özellikle gündeminize gelecek olayların varlığına ve yaşamınızdaki değişiklikler olacağı anlamına gelir.

*2014 yılında 4 tutulma gerçekleşecektir. Bunları gerçekleşeceği burçlar ve dereceleri aşağıda verilmiştir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması    

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Prensip olarak Güneş tutulmaları yanlızca yeniay sırasında oluşur. Güneş tutulmalarının etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 2 sene arasındadır. 2014 yılında Nisan ve Ekim aylarında olacaktır. Güneş tutulmaları genellikle ani bir değişiklik, iş fırsatı, aşk karşılaşmaları vb olayları meydana getirir.  Ayrıca bir tutulma sırasında gerçekleşen olaylara karşı iki kat dikkatli olunması tavsiye edilir. Ani bir kararla, kaza, boşanma, kayıp, vb olabilir. Bu süreçte genel olarak doğum haritanızla bağlantılı noktaları çok iyi analiz etmelisiniz ve seyahat, cerrahi veya yeni bir projeye başlangıç gibi konulardan ​​kaçınmak yararlı olur.

Nisan ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan ilk güneş tutulması iş yaşamı, ticaret, inşaat sektörü, büyük yatırımlar, tarım vb. konuları etkilecektir. Özellikle büyükbaş hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Ekim ayında Akrep burcunda gerçekleşecek olan ikinci tutulma, ülkeler arası eylemsel faaliyetler, askeri faaliyetler, kamu düzeni, deprem veya kötü hava şartları olarak etkisini gösterecektir.

Prensip olarak Ay tutulmaları yanlızca Doluna sırasında oluşur. Dolunay ay tutulmalarının etkisi 15 gün ile 2 ay arasındadır. Ay tutulmaları kötü hava şartları, veba vb. bulaşıcı hastalıklar, özellikle Terazi ve Koç burçlarında meydana gelecek olmaktan dolayı, dini tartışmalar, bölünmeler ve ayrılıklar  getirmesi muhtemeldir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması        

Ay tutulmaları genelde ruhsal anlamda yaşayacağımız olaylar sonrasındaki büyümelere işaret eder. Bu süreçte, duygusal veya fiziksel olarak bağlı hissettiğiniz kişilerle aranızda bir takım kopuşlar veya ilişkilerinizin sizi yeteri kadar tatmin edici olmaması yüzünden ayrılma kararları alabilirsiniz. Duygusal yoğunluk enerjinizi doğru yönlendirememenize ve önünüzdekileri net görememenize sebep olabilir. Maddi konularda beklenmedik harcamalar ve / veya duygusal sorunları aşırı para harcayarak giderme eğilimi yüzünden sıkıntılar çekmeniz muhtemeldir.

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması     

Başak burcunun yüksek öğretim, uzun seyahatler, farklı kültürler ile ilişkiler, hak, hukuk, felsefe ve din evi olan dokuzuncu evinizi etkileyecek olan bu tutulma, kendi bireysel kimliğiniz ile farklı kültürdeki veya bakış açısın sahip kişilerle aranızda muhtemelen kabul edilemeyecek büyük krizler yaşayarak mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Toplumsal statünüzden kaynaklı  adaletsizlikler karşısındaki memnuniyetsizlik hissiyle bocalama veya meslek ve kariyer değişimine hazırlık şeklinde ortaya çıkabilir. Genel bir keyifsizlik ve kendinden memnun olmama halinyle birtakım şeyleri değiştirmek ihtiyacı ve kariyerinizi yeniden gözden geçirmek noktasına doğru ilerlemeniz mümkün olur. Şimdiye kadar yapageldiğiniz kariyerde farklı bakış açıları ile yeni kimlik arayışına girmeniz muhtemel olur. Güneş tutulmaları sizin yurt dışında değişik kültürler ile iletişime geçerek kendi kabuğunuzdan çıkarak daha global bir bakış açısıyla dünyayı görmenizi ve neticesinde sizin için daha tatminkar olan bir yaşam yolu belirlemenize olanak verecektir. Bu süreçte, halihazırda bağımlı olduğunuz kurum ve kuruluşlarla aranızda bir takım hukuki süreçler cereyan edebilir.

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması     

Başak burcunun 8. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma, maddi güvenceler, eşinizin parası, ortaklıklar, vergi miras gelirleri ile gizemli hayatınzıın odak noktası olan cinsel enerjinizde etkisini gösterecektir. Hem maddi ve hem de fiziki koşullarınızla alakalı fikir ve ideallerinizi gerçekleştirememe neticesinde duygusal kopuşlar yaşamanıza olanak verebilir. Ait olduğunuzu hissettiğiniz yada düşündüğünüz konu ve kavramlara karşı birdenbire yabancılık hissedebilirsiniz. Koç burcu sizin kendiniz için kendinize ait yeni ve daha ideal bir özel hayat yaratmanız açısından öncülük etmenize yardımcı olacaktır. Maddi ve cinsel yaşamınızı tekrar gözden geçirmeniz söz konusu olacak ve yeni yapılanmalara gideceksiniz.

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Bu yerleşime göre doğum haritanızda Akrep burcunun yerleştiği ev olan 3. evde yakın çevrenizden kopuşlar, ev değişikliği, gayrimenkullerinizle ilgili kriz niteliğinde ve çözüm bekleyen sorunlar, kardeşler ve komşularınızla olan ilişkilerinizin mercek altına alınmasını sağlayacak önemli değişiklikler olabilir. Bu süreç yaşam alanınızı yeniden düzenlemeniz, gelecek vaat eden yatırımlar yapmanız ve özellikle hem duygusal ve hemde fiziksel ihtiyaçlarınızı yeniden yapılandırmanız için ideal bir dönemdir.

2014 BAŞAK – GENEL

2014 yılında, sizin ruhsal anlamda kendinizi daha rahat hissedeceğiniz ve hayattan beklentilerinizi ve emeklerinizin karşılığını alacağınız enerji ve güçler ile dolu olacaktır. Hayat bu yıl sizin için yumuşak yağan yağmur bulutları gibi duygusal, maneviyatı yüksek, ciddi sorun ve travmalardan yoksun ve açık bir gökyüzü ile güneş ışınlarını hisseder şekilde olacaktır. Bu dönemde eylemlerinizin tamamında neredeyse mükemmel bir denge olacaktır. Yüksek enerjiniz ile etrafınızdakilerin desteklerini kazanmak mümkün olacaktır. Bu yıl sizin için daha iyi yaşam yoluna sapma zamanıdır. Sanatsal takipçiliğiniz memnuniyet verici ve iç gücünüz en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanda yanınızda olacaktır. Bu yıl özellikle sosyal yaşamda genişleme, hayatınızda sizi ileri götürecek yeni bağlantılar kurma, yurtdışına açılma, beklediğiniz gelir ve promosyonları alma, tanınma, sanat eserleri yapma veya satın alma, koleksiyonculuk yapma gibi büyük enerjilerin etkisinde kalacaksınız. Hayatınızın kalitesini en iyileştirmek için odaklanma gücünüz yerindedir. Bazı sosyal ve hayır işleri için toplumsal faydayı gözeteceğiniz işler yapabilirsiniz. Şöhret ve tanınma basamakları da bu yıl zirveye çıkmanıza yardımcı olacaktır. aynı şekilde kazanç kapılarının da önünüzde açılmasına neden olacak çok verimli bir yıl geçireceksiniz.

İŞ – PARA – KARİYER

Profesyonel yaşam 2014 yılı içinde sorunsuz olacaktır. Ancak iş yerinde hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri daha net şekilde belirlemeniz söz konusudur. Çok çaba olmadan üstlerinizin iyi niyetli bakış açılarını kazanacaksınız. Daha fazla bilgi artımı ve kariyer ile ilgili bilgi tabanı güncellemeleri yapmanız gerekebilir. Kendi çalışmalarınızı tam anlamıyla sunuma hazır hale getirmeden gizli bırakmanız daha sağlıklı olur. Yapacağınız iş ne olursa olsun iyi bir isim yaratma potansiyeliniz güçlüdür. Bu süreçte kariyer yolunda sizinle birlikte giden kişilerle aranızda bir takım sürtüşmeler olabilir. Hareketlerinizde ortaklaş adım attığınız ve fikir birliğine vararak hareket ettiğiniz takdirde başarı gelecektir. Bu yıl istenmedik harcamalar yapmanız muhtemel olsa da geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında maddi anlamda daha rahat bir yıl geçireceksiniz. Tasarruf tedbirleri minimum düzeyde alınmalıdır. Sizin en önemli varlığınız dürüst bir şekilde kazanmak için çalışmanız olacaktır. uzun vadeli yatırımlar için planlarınızı sağlam yapmalısınız. Yıl sonuna girerken borç ve kredi alımlarına dikkat etmelisiniz.

AİLE ve DUYGUSAL İLİŞKİLER  – AŞK ve ARKADAŞLIK

Aşk hayatınızda bu yıl tatlı ve ekşi bir arada olacaktır. Eşinizi sevinizle şımartmanız muhtemeldir. Karşı cins üzerinde yüksek çekim kuvvetine sahip olacaksız. Bu sizin özellikle sosyal ortamlarda ruh eşinizle karşılaşma potansiyelinizi arttıracaktır. İlişkilerinizde ortaya çıkabilecek olan görüş farklılıklarınız denetlemeniz gerekebilir. Karşılıklı olarak eşinizle birbirinizi daha iyi anlamanız romantik ve derin bir yapılanmaya girmenizi kolaylaştırır. Ancak en ufak fikir ayrılıklarında hemen bütün köprüleri yıkmaya kalkışmayın.

SAĞLIK

Bir önceki döneme göre genel sağlığınız bu yıl daha iyi olacak. Enerji düzeyleriniz yerindedir. Zihin rahatlığını ön plana alarak kendinize yaratıcı çalışmalar için zemin hazırlayabilirsiniz. Kimyasallara karşı alerjik bir reaksiyon geliştirmeniz muhtemel olduğundan çevresel hijyenik koşullara dikkat edin. Bol dinlenme ile hayatın tadını çıkartın. Çalışmalarınızda kendinizi çok yüklenmeyin. Maceralı yolculuklar sağlık enerjinizi yerine getirecektir.

EĞİTİM

Özellikle bu yıl kariyerinizde kendinizi daha ileri zeminlere taşımanızı sağlayacak eğitim, seminer vb. aktivitelerde daha fazla bulunmak durumunda kalacaksınız.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE BAŞAK BURCU

Koç yükselen Başak : yoğun cinsel enerji ile kendinizi deli gibi çalışmaya verebilirsiniz. Maddi alanda başarı görünüyor.

Boğa yükselen Başak : kişisel zevklerinizde artışlar var. Maddi konularda sanatsal yatırımlar yapacaksınız.

İkizler yükselen Başak : Eğitim birinci önceliğiniz olacaktır. kariyerinizi yeniden belirleyeceksiniz. Aynı anda iki işle birlikte çalışmak mümkündür.

Yengeç yükselen Başak: Evlilik, çocuklar ve genel yaşam düzeni önceliğiniz olacak. Maddi konularda şansınız yüksektir.

Aslan yükselen Başak :bu yıl özellikle tanınma ve şöhret olma yolunda büyük adımlar atacaksınız. Kazançta arkasından gelecektir.

Başak yükselen Başak : titiz ve dikkatli çalışmalarınızı kendinize saklamaya özen gösterin. Gereksiz konuşmalarınızla elinizdeki fırsatları kaçırabilirsiniz.

Terazi yükselen Başak  : Estetik ve sanatsal konular size başarı ve şans getirecektir. Parasal anlamda aşırı harcamalara karşı temkinli olun.

Akrep yükselen Başak : Maddi ve duygusal konularda büyük yol ayrımları gündemde olacak. Parasal kazançta artış var.

Yay yükselen Başak : Eş, partner evlilik yada ayrılma, taşınma, yer değişikliği konuları gündeminizde. Kazançlı çıkacağınız yatırımlar var.

Oğlak yükselen Başak :doğuştan lidersiniz. Bu yıl enerjiniz ile kendinizi kanıtlayarak büyük isim yapabileceğiniz işlerin altına girebilirsiniz.

Kova yükselen Başak :seyahat ve eğitim ile kendinizi yepyeni bir kariyere hazırlıyorsunuz. Pozitif ve başarılısınız.

Balık yükselen Başak :duygusal konuları ikinci plana atıp önünüzdeki işlere yoğunlaştığınızda başarı ve kazanç sizinle gelecektir.

 

Yorum Bırakın

Sevilay Eriçdem Videolar

KATEGORİLER