İKİZLER BURCU – 2014

Ara 18, 2013   //   Yazar: ASTROMEDYA   //   Astro-Analiz, Astroloji Yazıları, Blog, Burclar  //  0 Yorum

İkizler

Şanslı alanlarınız:  PARA, KARİYER, MOTİVASYON, ZENGİNLİK VE AŞK GÜNDEMİNİZDE OLACAK.  YÜKSEK ENERJİLİ VE MUTLUSUNUZ.

Şanssız alanlarınız: DÖNEMSEL OLARAK DALGIN, MOTİVASYONSUZ, KARARSIZ OLABİLİRSİNİZ.

2014     - GEZEGENLER VE YERLEŞİMLERİ 

MERKÜR TRANSİTLERİ VE RETROLARI

Merkür 2014 yılına Kova burcu ile başlayacak. Her bir burçta yaklaşık olarak 3 hafta kalacak. 2014 yılını Oğlak burcu ile tamamlayacaktır.  Merkür bu yıl 3 kere retro yapacak.

#  6 Şubat 2014’de Balık burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 28 Şubat’ta Kova burcunun 18 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek. 

Ikizler burcunun 10. evinde başlayacak olan bu retro bitişini 9. evinizde tamamlayacak. Bu süreçte mesleki anlamda göz önünde bulunmanız sırasında teknik bir takım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Sosyal anlamda yaptığınız organizasyonlarda iptaller veya son dakika gelişmeleri canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Kariyer anlamında merkür retrosu süresince iş kaynaklarınızda aksaklık, elektrikli ekipmanlarınızda arızalar muhtemeldir. Bu süreçte teknik ekipman alım satım işlerinizi retro bitimini takiben yapmanız tavsiye olunur.

# 7 haziran 2014’de Yengeç burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 1 temmuz da ikizler burcunun 24 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

İkizler burcunun Para, maddi kazanç ve sabit gelirler evini etkileyen 2. evinizde gerçekleşecek bu retro süresince, maddi anlamdaki beklentilerinizle aranızda yanlış iletişimden kaynaklı problemler girebilir. Hem parasal konularda tahmin ettiğinizden daha fazla gecikmeli ödeme alabilirsiniz ve hemde ilerleyen zamanda Merkür, kardeşler ve komşular evinize geçiş yapacağından, yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde planladığınız bir takım çalışmaların gecikmesi veya ertelenmesi muhtemel olabilir. Kardeşler komşular evinizde olan Merkür aynı zamanda maddi kaynaklarınızın yakın çevreniz tarafından israf edilmesine, istenmeyen harcamalar ve alışverişler ile sıkıntı yada sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

# 4 Ekim 2014’de Akrep burcunun 2 derecesinde retroya başlayıp 25 Ekim de Terazi burcunun 16 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

İkizler burcunun sağlık, çalışma koşulları ve evcil hayvanlar evi olan 6. evinizi etkileyecek bu retro süresince, çalışma arkadaşlarınızla aranızda yanlış anlaşmalar, iletişim kopuklukları, teknik aletlerde bozulmalar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür, retro içinde olduğu zaman boyunca 5. evinize de geçiş yapacağından, ikili ilişkiler, aşk ve duygusal ilişki içinde bulunduğunuz kişilerle aranızda kısa süreli anlaşmazlık, iletişim kopukluğu, planlarda ertelenmeler, sağlık sorunları ile huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.

VENUS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Venus 2014 yılına 26 derece Oğlak burcunda retro hareketi ile başlayacak ve 31 Ocak 2014’den itibaren 13 derece Oğlak burcunda ileri harekete geçecek. Venüs gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transit tarihleri aşağıdadır.

Venüs retrosu İkizler burcunun vergi, miras, eş veya partnerin maddi kaynakları, gizem, ölüm ve cinsellik evi olan 8. evinde gerçekleşiyor. Bu süreç içinde hem eşten kaynaklı maddi kaynaklarınızda bir azalma ve hemde özellikle cinsel ve fiziksel anlamda bir uzaklık, soğukluk yada partnerlerinizle mesafeler yaşamanız muhtemel olur. Venüs 8. evinizde iken sizi cinsel anlamda çok aktif olan hayatınızda bir süre geri çekerek duygusal konularla ilgilenmenizi ve eş veya partner seçiminde dikkatli olarak daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı arzu eder. Bu süreçte, yolunda gitmeyen ama bir şekilde devam eden ilişkilerinize de nokta koyma arzusunda olabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle aranızdaki maddi bağlantı ilişkiyi koparma konusunda bir engel teşkil edebilir. Venüs transiti ve retrosu sırasında kendi iç sesinizi dinleyip duygularınıza göre bir karar vermeniz muhtemel olacaktır.

MARS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Mars 1 Mart 2014 de, 27 derece Terazi burcunda başladığı Retro hareketine, 20 Mayıs’da 9 derece Terazi burcunda ileri harekete geçecek.  Mars gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transiti aşağıdadır.

Mars Terazi burcunda zararlıdır. İkizler burcunun 5. evi olan aşk, flört, cinsellik, çocuk ve yaratıcılık evinize yapılacak bu Mars retrosu transiti sırasında özellikle aktivitelerinizi kendi yaratıcılığınızı arttırmak için yeniden düzenleyebilirsiniz. Transit süresince, eski ilişkilerinizin gündeminize gelmesi ve geçmişte tamamlamadığınız görevlerinizi tamamlamanız beklenir. İçsel enerjinizde düşüklük hissederek kendi başına kalma eğiliminiz sırasında uzun zamandır çocuklarınızla birlikte bir şey yapma keyfine yaşayabilirsiniz. Genç insanlardan alacağınız fikirler gelecek zamandaki yaratıcılığınızın tetiklenmesine imkan sağlayacaktır. Mars bu evde transit sırasında özellikle politik olma potansiyelini engelleyeceğinden, istemeden de olsa yakın duygusal ilişki kurduğunuz kişilerle aranızda tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte davranışlarınız daha tutarsız olabilir. Bir gün duygusal ve enerjik, ertesi gün ise uyuşuk, kararsız ve bezginliklerle etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Ne zaman, nasıl davranacağınızı önceden kestirmek güçtür. Mars’ın atikliğinden dolayı bir görüşte karar verme eğiliminiz oluşur. Ancak hevesleriniz ise çabuk sönebilir. Keskin ve doğru sezgilerinize rağmen kendiniz için doğru hamleyi seçmekte biraz güçlük çekebilirsiniz. Öfkeli yapınızdan dolayı, kolayca sözlü saldırıya geçebildiğiniz için çevrenizdeki kişilerle tartışırken, ses tonunuzu ayarlamaya dikkat etmelisiniz.

JÜPİTER TRANSİTLERİ VE RETROSU

Jüpiter 2014 yılına 16 derece Yengeç burcunda retro ile girecek ve doğrudan hareketine 6 Mart’ta 10 derece Yengeç burcu ile başlayacak. Jüpiter 17 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçecek. 8 Aralık’da 22 derece Aslan burcunda tekrar retroya girecek ve 2014 yılını retroda iken tamamlayacak.

Jüpiter dokunduğu ne olursa olsun genişletir. Onun işi sevinç, macera, açık fikirlilik getirmek, yüksek eğitim, seyahat, küresel bakış açıları kazanmayı sağlamaktır. Jüpiter İkizler burcunun para ve maddi gelirler evi olan 2. evinden ve Yengeç burcundan, yıl ortasından itibaren kardeşler ve komşular eviniz olan 3. evde ve Aslan burcunda transitine devam edecek. Jüpiter yengeçte özellikle besleyici olur. Maddi evinize yapıyor olduğu bu transit sizin parasal konularda sezgilerinizin de yüksek olduğunu garanti ediyor. Ancak Yengeç kolayca manipüle edilen bir burç olduğundan zaman zaman maddi konularda kandırılmaya açık, işlevsiz ve tembel davranarak elinizde olan imkanları değerlendirmeyi başaramayabilirsiniz. Maddi konularda gerçekçi ve pratik adımlar üzerinde hareket etmeniz beklentilerinizin gerçekleşmesini sağlayacaktır.  İkizler için, Jüpiter kişisel servet, maaş, ücret, varlıklar, net değer ve bulunduğunuz sektörde bolluk ve refah yaratma eğilimindedir. Yengeç finans sektörünü en iyi idare eden burç olduğundan, planlamalar yaparken gereğinden fazla tutumlu davranabilirsiniz. Ancak yıl ortasından itibaren Aslan burcunda geçtiğinde, biraz eğlenmek için kendinize izin verebilirsiniz.  Bu transiti sırasında seyahat eğiliminiz artar ve açık fikirli, maceraperest, ileri düzeyde kişisel zevklerine düşkünlük, sevgili bulma ve  aşık olma ihtiyacı ile birlikte maddi anlamda pahalı hobiler geliştirebilirsiniz. Aslan’daki Jüpiter size konforlu bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, araba değiştirme, kişisel teknik ekipmanlarınızda, bilgisayar, telefon yenileme, satın alma, yazılı ve sözlü iletişimin artması, taahhütler anlaşma ve sözleşmeler imzalama, özelikle medyatik olma ihtiyacının artması nedeniyle topluluk içinde sizi çok eğlendirecek faaliyetlerde bulunma imkanınız artacaktır. Jüpiter bolluk anlamına geldiğinden, tabiri caizse, kendinize yeni komşular edinmenizi sağlayacak yeni bir ev alma imkanınız da doğacaktır. Her ne olursa olsun, Jüpiter Aslan’da olduğu sürece size hayatın tadını çıkartma imkanını sunacaktır.

SATURN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Satürn 2 Mart 2014 de   23 derece Akrep burcunda retro hareketine başlayacak ve 20 Temmuz’da 16 derece Akrep burcunda ileri harekete geçecek. 24 Aralık 2014’den itibaren Yay burcunda geçecektir.

Satürn karmanın efendisi, neden ve sonuç, etik ve sivil görev anlayışımız üzerinde etkisini sürdüren bir gezegen olduğundan hayat derslerini öğrenmenin yanı sıra, onur ve dürüstlük ile kendimizi oluşturmamızı sağlar. Satürn ikizler burcunun 6. evinde ve Akrep burcunda devam etmektedir. İş ve çalışma koşullarındaki güven, sadakat ve karlılık gibi şeyler üzerinde Akrep kuralları işleyecek demektir. İkizler burcu için, vatandaşlık görevi, profesyonellik, başarı ve liderlik odaklı bu alanda olan Satürn, iş ve çalışma hayatındaki güven ve paylaşım konuları, samimiyet, sadakat, eş ve çocuk desteği, ortak varlıkları, ortak girişimler, yatırımlar, hisse senetleri, komisyon ile ilgili olarak, telif ve bahşişler, miras, kredi, piyango, vergiler ve kar paylaşımı ve diğer bütün iş hayatına ait çalışma formlarını içerir. Aynı şekilde Akrep de gizli gündemleri, gizli motivasyonları, derin psikolojik sorunları ile yüzleşmeyi de sağlar. Akrep İkizler burcunda yeniden doğuş döngüleri yaşatacağından, Yatırım, hisse senetleri ve diğer kar paylaşımı faaliyetleri sırasında açgözlü ve bencil veya sorumsuz olarak değil, adaletli, dürüst, hakkaniyetle paylaşıma açık biri olmanız için destek verecektir. Küresel olarak finansal sistemleri yenilemek, adil, dürüst paylaşımlar yapmak ve aynı zamanda kişisel ilişkilerinizde sadakat ve samimi sırların paylaşımı üzerinde hâkim olacaktır. Satürn İkizler için, günlük çalışma arkadaşları, yapılacaklar listesi, işyeri verimliliği, fiziksel uygunluk ve sektöre yararlı olma potansiyelinizi arttıracaktır. Yılsonuna doğru 24 Aralık itibariyle ikili ilişkiler ve evlilik evinize geçecek olan Satürn burada size eşiniz ile olan ilişkinizi sınama potansiyeli yaratacaktır.

URANÜS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Uranüs 22 Temmuz 2014’de 0 derece 31 dakika ile Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık’da yine 0 derece 34 dakika Koç burcunda ileri hareketine geçecek.

2.014 başladığında, Uranüs Koç burcunda olacak ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca orada kalacak. Bu süreçte ikizler burcunun 11. evinde bulunacak.  Uranüs bu evde (Kova burcunun doğal evi) parlar. Arkadaşlar, klüpler, komiteler, meslek kuruluşları, network, bilim, birleştirici, takım çalışması ile hayatınızın içine büyük bir aidiyet hissi dolduracaktır. Ayrıca inatçılık, tuhaf ve isyankâr tavırlar ile sapkınlık da getirebilir. İşin özünde sizin iyi bir takım oyuncusu olmanız için çalışır. Uranüs sizi burada sevimli ve karizmatik lider potansiyeli olarak da destekler. Eksantrik deha potansiyelinizi ortaya koymanıza, çevrenizdeki kişiler üzerinde etkilerinizin artmasına, hoş sürprizler ile kardeşlik ve insanlık adına idealler geliştirmenize sebep olur. Bunun yanı sıra kaos getirme potansiyeli de tetiklenir. Çevrenizdeki sosyal düzenin kör inanç sistemine karşı koyarak, yeni, bireysel ve sıradışı bir takım alanlarda faaliyet göstermenize olanak sağlar. Bireysellik duygunuzu kaybetmeden sosyalleşmek için her türlü imkanı yaratmanızı ve yenilikçi, girişimci, rekabetçi yapınızı ortaya koyacaktır. Kendi beyin fırtınanızla daha büyük bir şeyin parçası olurken, aynı zamanda benzersiz, teknolojik ve takım çalışmalarına açık olacaksınız. Her anlamda, dışa dönük, sosyal ve inatçı tavırlar sergileyerek kendi hızınız ve beceriniz ile övüneceksiniz. Küresel olarak yeni teknolojik gelişmelerin bir parçası olmanız muhtemel olacaktır. Kendiniz gibi insanlarla bir araya gelerek toplumun diğer kesimleriyle de sahip olduğunuz bilgiyi paylaşmaya açık olacaksınız. Kamu yürüyüş ve gösterileri de bu süreçte oldukça cazip olacaktır. İkizler için, Uranüs dostluklar, takımlar, kulüpler, komiteler, meslek kuruluşları ile ilişkilerinizi genişleterek arttıracaktır.

NEPTÜN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Neptün, 9 Haziran 2014’de 7 derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak ve 16 Kasım’da 4 derece Balık burcunda ileri hareketine geçecek.

Neptün, Balık burcunda yöneticidir. Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler. 2.014 başladığında, Neptün Balık burcunda ve 10. evinizde devam etmektedir ve 2025 yılına kadar burada kalacak. Neptün çok uzun bir süre burada olduğundan güçlüdür. Balık burcundaki transiti sırasında sevgi dolu, şefkatli huzurlu, hayır işleriyle ilgili öğeleri ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. İkizler için, Neptün profesyonel hedefleri ve beklentileri, liderlik, kamu itibarı ve başarı evinizde hareket ediyor. Bu sürede işler iyi gidiyor olduğu zaman, Neptün sanki profesyonel hayatınıza sihirli bir el dokunmuşçasına kariyerinize yardımcı olur ve işler sular seller gibi hallolur.  Ancak işler iyi gitmediği zamanlarda Neptün çamurlaşacak ve çok zor işleri başarmanız sırasında sizi sanki bir labirent içinde olduğunuz hissi ile zorlayacaktır. Ancak Neptün sizin sezgisel olarak gitmeniz gereken yolu veya uygulamanız gereken yöntemleri zaten bildiğinizi hatırlamanızı ister. Çıkmaz sokakta olduğunuzu düşündüğünüz zamanlarda, Neptün size manevi bir yol göstererek yardımcı olabilir. Bu süreçte korkularınızın üzerine gider ve hayallerinizi takip ederken, gündüz düşlerine dalmadan dikkatli ve hesaplanmış planlamalar ile hareket ederseniz kariyerinize yardımcı olacaktır. Geleneksel kariyer hedefleri yerine kendi ideal ve hayaliniz gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar yapmanıza olanak verir. Kendiniz için en doğru profesyonel alanı seçmek için önümüzdeki yıllar boyunca içgüdülerinizi dinleyerek mantıklı adımlar atmanıza olanak verir. Neptün size kariyer hedefinizde ‘ne olacaksa olsun, mutlaka olacak’ hissiyatı geliştirmenize yardım eder.

PLÜTON TRANSİTLERİ VE RETROSU

Plüton, 14 Nisan 2014’de 13 derece Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak ve 23 Eylül’de 10 derece Oğlak burcunda ileri hareketine geçecek.

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız. Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te, Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

2.014 başladığında, Pluto Oğlakta ve 8. evinizde devam etmektedir. Ocak 2024 yılına kadar burada kalacak. Plüton Oğlak’ta doğru olanı yapmaya odaklanır. Profesyonellik, liderlik, amaç ve hedefler, başarı, vatandaşlık görevi, kamusal tanınma ve eşin saygısını kazanma Oğlak burcunun kurallarıdır. İkizler için, Pluto güven ve paylaşım, samimiyet, sadakat, ortak mali girişimler, yatırımlar, hisse senedi opsiyonları, komisyon, miras, piyango, telif ve kar paylaşımı ve diğer bütün formları ile sizin sekizinci evinizde devam etmektedir. Güven ve paylaşım (cinsel ve mali anlamda) ve bütünlük ve başarı üzerinde çalışmanıza olanak verir. Plüton burada iki kat güçlüdür. Bu yerleşim tam sadakat ve saygınlık sağlayacağınız ve güvenebileceğiniz romantik taahhütleri bulmanız için inanılmaz güçlü bir enerji yayar. Bu sizin için inanılmaz karlı ve tutkulu bir enerjidir. Oğlak burcu yönetiminde olduğu için bu enerjiden faydalanmak adına maksimum güçle çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

TUTULMALAR

Doğum haritası olarak bilinen yaşam tablosu size kendi yaşam yolculuğunuzun büyüleyici bir diyagramını sunar. Doğum haritası, potansiyel kariyer seçimi, hayal ve hedefler, rüyalar, eğitim, aile, ortaklıkları ve ilişkiler, sosyalleşme tercihleri, ruh amaçları vb gibi yaşam yolculuğu sırasında yaşayacaklarınıza işaret eden motivasyonlar ve enerjilerle doludur. yapmanız gereken tüm bu akışkan grafik içinde çevrenizdeki insanlar, durumlar veya olaylar ile hayattan dersler çıkartarak yaşam kalitenizi olabilecek en yüksek noktaya taşımaktir. Tabi ki bu süreç, gökyüzünde seyahat halinde olan gezegenlerin, sizin doğum haritasında yerleşmiş gezegenlere yaptığı transitler neticesinde gerçekleşir. Doğduğunuz anda gökyüzünde yerleşen gezegenlerin transit gezegenlerle yaptıkları açılar neticesinde, gezegen hareketleriyle birlikte, her yıl 5 veya 6 adet olarak gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları da yaşamınızda yeni koşullar yaşaracak enerjilerini ortaya çıkarır.

Güneş tutulmaları Yeni Ay ile birlikte gerçekleşirken Ay Tutulmaları Dolunay ile birlikte gerçekleşir. Güneş tutulması ve Yeni Ay, aynı burçta gerçekleşirken, Ay tutulmaları sırasında Güneş ile Ay tam karşı karşıya kalırlar ve Dolunay Ay tutulmaları Güneşin tam karşıt burcunda gerçekleşir. Güneş tutulmasının meydana geldiği, oluştuğu ev ve değişkenleri bu süreçte oldukça önemlidir ve yaklaşan değişikliklerin kapsamının çok iyi anlaşılması ve analiz edilmesi gerekir. Güneş tutulması doğum haritasındaki her hangi bir gezegenle 1 ile 5 derece içinde bir bağ oluşturduğunda, tutulma o gezegenin üzerinde gerçekleşiyor demektir ve en yüksek etkisini ortaya çıkartabileceği duruma işaret eder. Bir diğer hassas durum ise Ay tutulması sizin doğum haritanızda tam karşıt bir konumdaki gezegene açı açı yaptığı durumda gerçekleşir ve özellikle dikkate almanız gereken hassas konuların varlığına işaret eder. Eğer tutulmalar bir gezegene kavuşum halindeyken aynı zamanda bir diğer gezegene de karşıt açıda duruyorsa, yerleştiği evin konumuna da bağlı olarak özellikle gündeminize gelecek olayların varlığına ve yaşamınızdaki değişiklikler olacağı anlamına gelir.

Ay tutulmalarının etkileri 6 aylık bir süreç içinde kendini gösterirken Güneş tutulmaları etkilerini gelecek 2 sene içine yayacak biçimde gösterirler.

*2014 yılında 4 tutulma gerçekleşecektir. Bunları gerçekleşeceği burçlar ve dereceleri aşağıda verilmiştir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması    

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Prensip olarak Güneş tutulmaları yanlızca yeniay sırasında oluşur. Güneş tutulmalarının etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 2 sene arasındadır. 2014 yılında Nisan ve Ekim aylarında olacaktır.

Güneş tutulmaları genellikle ani bir değişiklik, iş fırsatı, aşk karşılaşmaları vb olayları meydana getirir.  Ayrıca bir tutulma sırasında gerçekleşen olaylara karşı iki kat dikkatli olunması tavsiye edilir. Ani bir kararla, kaza, boşanma, kayıp, vb olabilir. Bu süreçte genel olarak doğum haritanızla bağlantılı noktaları çok iyi analiz etmelisiniz ve seyahat, cerrahi veya yeni bir projeye başlangıç gibi konulardan ​​kaçınmak yararlı olur.

Nisan ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan ilk güneş tutulması iş yaşamı, ticaret, inşaat sektörü, büyük yatırımlar, tarım vb. konuları etkilecektir. Özellikle büyükbaş hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

Ekim ayında Akrep burcunda gerçekleşecek olan ikinci tutulma, ülkeler arası eylemsel faaliyetler, askeri faaliyetler, kamu düzeni, deprem veya kötü hava şartları olarak etkisini gösterecektir.

Prensip olarak Ay tutulmaları yanlızca Doluna sırasında oluşur. Dolunay ay tutulmalarının etkisi 15 gün ile 2 ay arasındadır.

Ay tutulmaları kötü hava şartları, veba vb. bulaşıcı hastalıklar, özellikle Terazi ve Koç burçlarında meydana gelecek olmaktan dolayı, dini tartışmalar, bölünmeler ve ayrılıklar  getirmesi muhtemeldir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması        

Ay tutulmaları genelde ruhsal anlamda yaşayacağımız olaylar sonrasındaki büyümelere işaret eder. Bu süreçte, duygusal veya fiziksel olarak bağlı hissettiğiniz kişilerle aranızda bir takım kopuşlar veya ilişkilerinizin sizi yeteri kadar tatmin edici olmaması yüzünden ayrılma kararları alabilirsiniz. Duygusal yoğunluk enerjinizi doğru yönlendirememenize ve önünüzdekileri net görememenize sebep olabilir. Iş hayatınızı ve sağlığınızı etkileyecek duygusal olaylar gündeminiz olabilir.

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

İkizler burcunun bilinçaltını açığa vurma ve gizli düşmanlıklar evinde gerçekleşek olan bu tutulma süresince kişiliğinizle ilgili kabul edilemeyecek büyük krizler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. kişisel memnuniyetsizlik hissiyle bocalama veya kendinizle uğraşma şeklinde ortaya çıkabilir. Genel bir keyifsizlik ve kendinden memnun olmama halinde birtakım şeyleri değiştirmek ihtiyacı ve ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek noktasına doğru ilerlemeniz mümkün olur. Bilinçatına attığınız ve gündeme gelmesinden hoşlanmadığınız konular su yüzüne çıkarak sizden çözümsel yönde ilgi bekleyebilir.  Güneş tutulmaları fiziksel sağlığınızı da etkisi altına alarak geçici dönem bile olsa kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenize olanak verebilir. Gizli düşmanlarınız ortaya çıkabilir ve siz onlarla yüzleşmek için büyük enerji göstermek zorunda kalabilirsiniz.

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

İkizler burcunun 11. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma, sosyal anlamda topluluklarla alakalı ideallerinizi ve fikirleriniz yayma noktasında desteksiz kalarak duygusal kopuşlar yaşamanıza olanak verebilir. Ait olduğunuzu hissettiğiniz yada düşündüğünüz konu ve kavramlara karşı birdenbire yabancılık hissedebilirsiniz. Koç burcu sizin kendiniz için kendinize ait yeni bir ideal yaratmanız açısından öncülük etmenize yardımcı olacaktır.

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Bu yerleşime göre doğum haritanızda Akrep burcunun yerleştiği ev olan 6. evde, çalışma koşulları, sağlık, evcil hayvanlar evinizde gerçekleşiyor. Çalışma koşullarınızda bir takım değişiklikler yapma mecburiyeti ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle sağlığınızda bu süreçte etkileneceğinden bu değişiklik sizin geçici süre bile olsa işinize ara vermenize olanak sağlayabilir. Tutulmaların bireysel doğum haritanızın hangi alanında etkili olduğunu ve haritadaki diğer hangi noktaları tetiklediğini öğrenmek için bireysel astrolojik danışmanlık servislerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

2014 GENEL

2014 yılında hayatınız yumuşak bir şekilde ve herhangi bir engel olmaksızın, bir nehir gibi akacaktır. Gezegenler bu süre içinde size büyük ölçüde zararlı bir etki içinde olmayacaktır. Ancak herhangi bir yeni girişime dalmadan önce iki kere düşünmeniz gerekir. Bu herhangi bir çalışma alanı içine plan ve fikirlerinizi üretmek için ihtiyaç duyulan bir zamandır. İlişkileriniz her şeyden önce gelecektir. Şans ve servet, lüks yaşam koşulları elinizi attığınızda ulaşabileceğiniz imkanlar siz kendinizi çok fazla yormadan önünüze gelecektir. Barış ve uyum hem evinizde hem iş hayatınızda geçerli olacaktır. son birkaç yıldan çok daha fazla kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Rahatsız edici tartışmalar yerini güven ve sadakate bırakacaktır. Becerilerinizi bu sürede en maksimum seviyede ortaya koymanız için ideal zamanlar yakalayacaksınız. Risk almaktan ve planladığınız hedeflerinizi yarı yolda bırakma dürtüsüne karşı temkinli olmalısınız. Her ne koşul da olursa olsu güven içinde hareket edeceksiniz.

İŞ – PARA – KARİYER

 Kariyeriniz ve yüksek standart arzunuz önceki yıllardan daha iyi ve sorunsuz olarak devam edecektir. Profesyonel anlamda kariyer hedeflerinizde merdivenleri güvenle tırmanma imkanı bulacaksınız. Hem üstlerinizin takdirini alacak hemde uzun vadede maddi ve parasal karşılıklarınızı almaktan kaynaklanan bir özgüven artışına sahip olacaksınız. Genel olarak bu yıl, hizmet sektöründe çalışan kişiler veya bu sektördeki işletmeler için son derece şanslı ve uğurlu bir yıl olacaktır. promosyon ve gelir artışı refahınızın da doğal olarak artmasına ve standartlarınızın yükselmesine olanaka verecektir. İş yerinde yılın bütün çoğunluğunda barış ve huzur hakim olabilir.

2014 yılı için mali girişler için ılımlı ve aynı şekilde kendi kendini idame ettiren olacaktır. Yılın ilk dönemi mali yaşamınızı istikrarlı hale getirmek için yapacağınız girişimlerle dolu olacaktır. bu dönem sizin için özellikle materyalist bir dönemdir. Borç ve kredilerinizi alacağınız ikramiye ve diğer finansal yatırımlar ile temizlemek mümkün olacaktır. Lüks ve sanatsal faaliyetlere düşkünlüğünüzü yılın ikinci yarısından itibaren artarak çoğaltabilirsiniz. Bu alanda şans sizden yana olduğundan, kısa vadede paralar kazanmak için yeni yollar bulmanız da mümkün olacaktır. Yıl sonu gayrimenkul ve yüksek değerli araçlar alanında büyük mali yatırım ve girişimlere sahne olacaktır. 2014 yılını oldukça zengin olarak kapatabilirsiniz.

AİLE ve DUYGUSAL İLİŞKİLER – AŞK ve ARKADAŞLIK

Aşk hayatı ve ilişkiler 2014 yılı içinde ön plana gelecektir. İkizlerin duyguları bu dönemde tam bir kararsızlık içinde olabilir. Açıkça hassas doğanızı büyük ölçüde sınırlamanız gerekebilir. Elinizde duygusal anlamda sizin için önemli olan kişileri veya eşinizi tutmak için büyük mücadele vermeniz gerekebilir. Bu dönem sizin gerçek ruh eşinizi bulmanız için yıldızlar tarafından iteklendiğiniz bir dönemdir. Bazı ilişkileriniz tehlikeye girerek bitme noktasına gelebilir. Yıl sonuna doğru ilişkilerinizle ilgili daha radikal kararlar alma yönünde bir eğilim içinde olabilirsiniz. Bekar ikizler burcu için evlilik kararı almak bu kararlardan birisidir.  2014 yılında aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda kalbinizi dinlemelisiniz.

SAĞLIK

 

Sağlık sizin için 2014 yılı boyunca tatmin edici olacaktır. Sizin dış görünümünüzde değişiklik yapma ihtiyacınız artabilir.  Daha iyi bir zihinsel ve fiziksel sağlık için bol bol dinlendiğinizden emin olmalısınız. Bu arada trendsel  takipçiliğiniz artabilir ve bazı macera boyutundaki spor faaliyetlerine sırf eğlence olsun diye katılabilirsiniz.

Eğitim :

İkizler burcu akademik kariyer yapanlar için bu yıl oldukça verimli ve rahat bir yıl olacaktır. yıl boyunca bütün eğitim faaliyetlerinde başarılı olmanız söz konusudur.

Yükselen burçlara göre 2014′de ikizler burcu

KOÇ yükselen İKİZLER: Sosyal anlamda güçlü ve enerjiksiniz. Yeni guruplara katılarak ön safhada yer alabilirsiniz.

BOĞA yükselen İKİZLER : iş hayatınızda büyük gelişmeler yapacağınız yeni projeleri gündeme getirmenizin arkasından gelecektir. Duygusal olarak içine kapanık olabilirsiniz.

İKİZLER yükselen İKİZLER : Yıl içinde iletişiminiz artacak ve para harcama dürtünüz sizi ele geçirecek. Harcamalarınızda dikkatli olmalısınız.

YENGEÇ yükselen İKİZLER : Mali konularda yanılgılara açıksınız. İçsesinizi dinleyin ve tasarruf tedbirleri yapın.

ASLAN yükselen İKİZLER : Yıl ortasında aşırı lükse düşkünlük harcamalarınızı arttırabilir. Temkinli olmalısınız.

BAŞAK yükselen İKİZLER :  aşırı çalışma ve detaycılık işlerinizde başarı sağlamanıza yol açacak. Yorgunluk ve strese dikkat edin.

TERAZİ yükselen İKİZLER : ilişkiler gündeminizde olurken kararsızlığınız yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz. Eşinize veya partnerinize dikkat edin.

AKREP yükselen İKİZLER : çalışma arkadaşlarınızla aranızda oluşabilecek sorunlara temkinli yaklaşın. Güven ve istikrar önemli olacak.

YAY yükselen İKİZLER : seyahat ve organizasyon beceriniz ön planda. Konsantreniz yüksek ama zaman zaman motivasyonsuzluk yaşayabilirsiniz.

OĞLAK yükselen İKİZLER : Duygusal sorunlara karşı her zamanki diplomasi yeteneğinizle hareket etmelisiniz. Parasal konularda şanslısınız.

KOVA yükselen İKİZLER : Fikirlerinizle kendi çevrenizi oluşturacak adımlar atarak bir çok topluluğa lider olabilirsiniz. Karizmatik ve pozitif olacaksınız.

BALIK yükselen İKİZLER : Para ve şans sizden yana. Duygusal sorunlara karşı çekimser kalmayın. Önünüzde aşılacak büyük engeller var.

Yorum Bırakın

Sevilay Eriçdem Videolar

KATEGORİLER