OĞLAK BURCU – 2014

Ara 18, 2013   //   Yazar: ASTROMEDYA   //   Astro-Analiz, Astroloji Yazıları, Blog, Burclar  //  0 Yorum

OĞLAK

ŞANSLI ALANLAR: RUH EŞİNİZLE KARŞILAŞARAK ÇOK MUTLU OLACAĞINIZ BİR İLİŞKİYE GİREBİLİRSİNİZ. PARASAL KONULARDA ŞANS YILIN İKİNCİ YARISI SİZE GÜLECEKTİR.

ŞANSSIZ ALANLAR : AGRESİF, SİNİRLİ, DİKTATÖR OLABİLİRSİNİZ. MESLEKİ ANLAMDA TARTIŞMA VE ÇATIŞMALAR MUTHEMEL GÖRÜNÜYOR.

2014     - GEZEGENLER VE YERLEŞİMLERİ

MERKÜR TRANSİTLERİ VE RETROLARI

 Merkür 2014 yılına Kova burcu ile başlayacak. Her bir burçta yaklaşık olarak 3 hafta kalacak. 2014 yılını Oğlak burcu ile tamamlayacaktır.  Merkür bu yıl 3 kere retro yapacak.

#  6 Şubat 2014’de Balık burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 28 Şubat’ta Kova burcunun 18 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek. 

Oğlak burcunun 3. evinde başlayacak olan bu retro bitişini 2. evinizde tamamlayacak. Bu süreçte kardeşleriniz veya aile üyeleriyle aranızda yaptığınız  paylaşımlar, programlar ve sosyal organizasyonlara katılamama, iletişim kopukluğu, son dakika iptaller yaşayabilirsiniz. Aynı süreçte bu retroda iş alet, ekipman ve elektrikli aletlerinizde bozulmalar yada veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu retro sırasında telefon, bilgisayar gibi kişisel eşyalarınızı yedeklemeyi ihmal etmeyin. Parasal beklentilerinizin elinize ulaşmasında banka, kredi vb. alımlarında beklenmeyen aksilikler olabilir.

# 7 haziran 2014’de Yengeç burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 1 temmuz da ikizler burcunun 24 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Oğlak burcunun 7. evinde gerçekleşecek bu retro süresince, eşten kaynaklı maddi kaynaklarınızın elinize ulaşmasında sorun ve ertelenmeler, eşinizle veya ortaklarınızla rekabet koşulları ve önünüze çıkacak engeller aksilik niteliğinde olacağından mesleki anlamdaki gündelik hızınızı yavaşlatma etkisi yüksek olacaktır. Bu süreçte istenmeyen harcamalar sıkıntı yada sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Elektrikli alet ve ekipman almayı retro bitiminde yapmanız doğrudur. Eşinizle ve ortaklarınızla yanlış anlaşılma kaynaklı tartışmalar yaşayabilirsiniz.

# 4 Ekim 2014’de Akrep burcunun 2 derecesinde retroya başlayıp 25 Ekim de Terazi burcunun 16 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Oğlak burcunun sosyal klupler, arkadaşlar, komite ve dernekler evi olan 11. evinizde gerçekleşecek olan bu retro süresince sosyal çevrenizde büyük çaplı sözler verip yerine getirmekte sıkıntılar yaşayabilirsniz. Onbirinci evinizde hareket eden Merkür, size yapacağınız sosyal organizasyonların ertelenmesi ve iptal olması, teknik sorunlar veya yanlış alarmlar verdirerek yanıltabilir. Aynı zamanda Merkür, retro içinde olduğu zaman boyunca eğitim ve seyahat organizasyonlarınızda da aksaklıklar yaşatabilir. 

VENUS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Venus 2014 yılına 26 derece Oğlak burcunda retro hareketi ile başlayacak ve 31 Ocak 2014’den itibaren 13 derece Oğlak burcunda ileri harekete geçecek. Venüs gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transit tarihleri aşağıdadır.

Venüs retrosu Oğlak burcunun bireysel kimlik, dış görünüş, ego ve benlik, karakter evi olan 1. evinizde gerçekleşiyor. Bu süreç içinde bireysel anlamda geri çekilerek yaşamdaki ideal ve hedeflerinizi yeniden belirleme, kişisel koşullarınızı gözden geçirme, yeni planlamalar yapma ve yakın çevrenizde sevdiğiniz kişilerle aranızdaki ilişkileri tekrar gözlemleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Venüs 1. evinizde iken duygusal anlamda bağlı olduğunuz kişiler, estetik ve dış görünüşünüz, ilişkileriniz, eşiniz, mesleğiniz ve her türlü kaynağınızı tekrar değerlendirmeniz gerekir. Mutlu olmak adına kendinizden verdiğiniz tavizleri tekrar mercek altına almanız ve hatta mümkünse bu konulara biraz uzaktan bakarak ilişkilerinizde ve kendinize karşı olan görev ve sorumlulukarınız açısından doğru davranıp davranmadığınızı tekrar bir gözden geçirme hissiyatı yaşamanız muhtemel olur. Venüs burada hem kendinize değer verme duygunuzu yeniden belirleme, kendinizi sevme ve olduğu gibi kabul etme ve ilişkilerinizle ilgilenmek için ön plandaki hayatınızdan bir süre geri çekilmenizi ve sağlıklı yapılar ile iyi ve mutlu edecek duruma gelmenizi ister. Bu süreçte, yolunda gitmeyen ama bir şekilde devam eden ilişkilerinize de nokta koyma arzusunda olabilirsiniz. Venüs transiti ve retrosu sırasında kendi iç sesinizi dinleyip duygularınıza göre bir karar vermeniz muhtemel olacaktır. Dış görünüşünüzde değişiklik yapma dürtüsünü (estetik operasyon vb. gibi) de retro bitişinden itibaren yapmanız yerinde olur.

MARS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Mars 1 Mart 2014 de, 27 derece Terazi burcunda başladığı Retro hareketine, 20 Mayıs’da 9 derece Terazi burcunda ileri harekete geçecek.  Mars gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transiti aşağıdadır.

Mars Terazi burcunda zararlıdır. Oğlak burcunun 10. evi olan kariyer, meslek, toplumsal statü, eşin ve toplumun saygısını kazanma evi olan bu evdeki Mars retrosu transiti sırasında özellikle mesleki, toplumsal ve kariyer bakımından ilişki içinde bulunduğunuz kişilerle aranızda sorun, tartışma, fikir ayrılıkları,  kendini koruma veya savunma güdüsüyle agresif eylemlerde bulunabilirsiniz. Bu eylemleri yaparken sorumsuzca veya dengesizce davranma arzunuz artabilir. Transit süresince, mesleki anlamda kabul edilemeyecek baskılarla karşılaşma veya görmezden geldiğiniz konuların tekrar gündeminizi gelmesi muhtemel olabilir.  Travmatik davranışlar neticesinde dramatik ayrılışlar ile kendinizi haklı çıkarma eğiliminiz olabilir. İçsel enerjinizde düşüklük hissederek kendi başına kalma eğiliminiz yüzünden istemeden de olsa geri planda kalabilirsiniz. Mars bu evde transit sırasında özellikle politik olma potansiyelini engelleyeceğinden, istemeden etrafınızdaki kişilerle aranızda tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte davranışlarınız daha tutarsız olabilir. Bir gün duygusal ve enerjik, ertesi gün ise uyuşuk, kararsız ve bezginliklerle etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Ne zaman, nasıl davranacağınızı önceden kestirmek güçtür. Mars’ın atikliğinden dolayı bir görüşte hareket etme ve sonradan pişman olma eğiliminiz oluşur. Ayrıca hevesleriniz ise çabuk sönebilir. Keskin ve doğru sezgilerinize rağmen kendiniz için doğru hamleyi seçmekte biraz güçlük çekebilirsiniz. Öfkeli yapınızdan dolayı, kolayca sözlü saldırıya geçebildiğiniz için çevrenizdeki kişilerle tartışırken, ses tonunuzu ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yakın çevre içinde tartışma ve kavgaların yoğun olacağı bu dönemde, kısmı sağlık sorunları muhtemel olabilir.

JÜPİTER TRANSİTLERİ VE RETROSU

Jüpiter 2014 yılına 16 derece Yengeç burcunda retro ile girecek ve doğrudan hareketine 6 Mart’ta 10 derece Yengeç burcu ile başlayacak. Jüpiter 17 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçecek. 8 Aralık’da 22 derece Aslan burcunda tekrar retroya girecek ve 2014 yılını retroda iken tamamlayacak.

Jüpiter dokunduğu ne olursa olsun genişletir. Onun işi sevinç, macera, açık fikirlilik getirmek, yüksek eğitim, seyahat, küresel bakış açıları kazanmayı sağlamaktır. Jüpiter yeni yıla Yengeç burcunda girecek. Oğlak için Jüpiter, evlilik, en iyi arkadaşlar, iş ortakları, rakipleri, düşmanlar eviniz olan yedinci evde olacak. Bu sizin romantik, sosyal eşler veya iş ortaklıkları için Jüpiter’in nimetlerinden bol bol yararlanacağınız anlamına gelir. En yakın arkadaşlarla ortaklıklar, eşinizle birlikte sevinç, macera ve güzel zamanlar yaşayacaksınız.  Eğer yeni bir ortak arıyorsanız, bu yeni insanların her türlü yolunuza çıkacağı bir zaman dilimine işaret eder. Yengeç burcu katılımı ile transit düşünüldüğünde, konut ve aile odaklı ortaklıklar özellikle sizi çok mutlu edebilir. Güvenlik ihtiyacınız giderilebilir. Doğum haritanızda Jüpiter diğer gezegenleriniz ile çatışma yaratıyorsa, bu sizin eşiniz, ortaklarınız ile sorunlar yaşamanıza, adil paylaşım konularında tartışma ve rekabetlerle karşılaşmanıza olanak sağlar. Güçlü rakipleriniz karşısında olağanüstü bir çaba göstermek zorunda kalabilirsiniz. Ancak her durumda Jüpiter’in inanılmaz olumlu şans enerjisinin yanınızda olduğunu unutmayın. Jüpiter size bu transiti sırasında büyük oranda şans getirecek hayat arkadaşı, romantik partner, eş veya ortakları hayatınıza sokacaktır. Yılın sonundan itibaren Oğlak için Jüpiter güven ve paylaşım evi olan sekizinci evinizde olacak. Samimiyet, sadakat, eş ve çocuk desteği, ortak varlıkları, ortak girişimler, yatırımlar, hisse senetleri, komisyon, telif ve bahşişler, miras, kredi, piyango, vergi, ve kar paylaşımı evinize yapacağı bu transit sonucunda maddi ve manevi anlamda büyük zenginlik sahibi olabilirsiniz.

SATURN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Satürn 2 Mart 2014 de   23 derece Akrep burcunda retro hareketine başlayacak ve 20 Temmuz’da 16 derece Akrep burcunda ileri harekete geçecek. 24 Aralık 2014’den itibaren Yay burcunda geçecektir.

Satürn karmanın efendisi, neden ve sonuç, etik ve sivil görev anlayışımız üzerinde etkisini sürdüren bir gezegen olduğundan hayat derslerini öğrenmenin yanı sıra, onur ve dürüstlük ile kendimizi oluşturmamızı sağlar. Akrep Satürn’de kendini dost topraklarda bulur. Güven, sadakat ve karlılık gibi şeyler üzerinde Akrep kuralları işleyecek demektir.  Satürn Akrep ile çok rahat seyahat eder. Oğlak için, Satürn hala arkadaşlarınız, takımlar, kulüpler, komiteler, meslek kuruluşları, sosyal ağ ve grup etkinlikleri ve internet sektörüne ilişkin 11. evinde sizi zorluyor olabilir. Burada en büyük sıkıntıyı sadık ve güvenilir dostlar bulma konusunda yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yüzeysel arkadaşlıklar yaşamak yerine size derinden bağlı bir avuç arkadaşınızla maddi manevi sorumluluk altına girmeniz muhtemel olabilir. Ayrıca sık sık iş ve sorumluluklarınız yüzünden adil bir takım oyuncusu olmakta zorlanmanız anlamına gelebilir. Satürn hayatınızın bu alanında size  meydan okuyacak “hayat dersleri” öğretmesi mümkündür. Satürn’ün amacı daha iyi bir arkadaş olmanız, doğru, güvenilir, sadık arkadaşlara sahip olmanız, takım arkadaşı ve meslektaşlarınızla derin bağlar kurmanızı sağlamaktır. O size arkadaş ve ortaklarınızı seçerken dış görünüşlerine değil de manevi duygulara olan bağlılıklarını test etmenizi ister.  Bu transit gruplar, takım çalışması, sosyal ağ, e-ticaret ve internet faaliyetlerini öğrenmeniz ve maksimum şekilde kullanmanız gerektiği anlamına da gelebilir. Satürn burada sizin farklı kişilerle çeşitli boyutlarda dostluklar kurmanız için seyahat odaklı bir meslek içinde faaliyette bulunmanızı da sağlar. Ne olursa olsun onur, sadakat ve güvenilirlilik gibi manevi değerlerin yolundan gitmekten şaşmayın.

URANÜS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Uranüs 22 Temmuz 2014’de 0 derece 31 dakika ile Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık’da yine 0 derece 34 dakika Koç burcunda ileri hareketine geçecek.

2.014 başladığında, Uranüs Koç burcunda olacak ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca orada kalacak. Bu süreçte Oğlak burcunun 4. evinde bulunacak.  Oğlak için, Uranüs gayrimenkul, konut, ev konuları, oda arkadaşı, anne, çocuk sorunları, emeklilik planları anlamına gelen dördüncü evde transitine devam etmektedir. Ev hayatı heyecan verici ve / veya kaotik olabilir. Bu kaos, elektrik sorunları, evdeki gençlerin yaşlıların baskı ve otoritesine isyan etmeleri, çocukların sorunları ile istikrarlı bir özel hayat ve ev içi hayatı oluşturmak için çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca Koç burcu enerjisi ile birlikte düşünüldüğünde evinizi yenileme, değişiklik yapma ihtiyacı, gayrimenkul alımı ve satışı, kendi başına eve çıkma gibi bireysel eylemlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca takım çalışması, arkadaşlık, deha, ve yenilik ev hayatınızın bir parçası olabilir. Bir oda arkadaşı, hatta yaşlı ebeveynlerinizden biriyle yaşayabilirsiniz. Eğer yaşınız ilerlemişse emeklilik planları, özel yaşamın yeniden yapılanması gerekebilir. Öte yandan fiziksel anlamda evde daha çok zaman geçirme yüzünden ev içinde önceden tahmin edilemez faaliyetlerde bulunmanız mümkün hale gelebilir. Genellikle “köklerinizi” derinden sarsacak bir takım duygusal travmalar yaşamanız muhtemel olur. Ailenizi (kelimenin tam anlamıyla ya da mecazi olarak) kaybedebilirsiniz. Yerleşim düzeninizdeki bozulmalar nedeniyle sürekli oradan buraya taşınma yüzünden kendinizi huzursuz ve göçebe hissedebilirsiniz. Çocuklarınızın sorunları sürekli olarak her seferinde değişik sebeplerle gündeminizi meşgul edebilir. Planladığınızdan daha uzun sürelerle aile üyeleriyle veya çocuklarınızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

NEPTÜN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Neptün, 9 Haziran 2014’de 7 derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak ve 16 Kasım’da 4 derece Balık burcunda ileri hareketine geçecek.

Neptün, Balık burcunda yöneticidir. Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler. 2.014 başladığında, Neptün Balık burcunda ve 3. evinizde devam etmektedir ve 2025 yılına kadar burada kalacak. Neptün çok uzun bir süre burada olduğundan güçlüdür. Balık burcundaki transiti sırasında sevgi dolu, şefkatli huzurlu, hayır işleriyle ilgili öğeleri ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. Oğlak için Neptün; iletişim, ticaret, kısa seyahatler, komşular, akrabalar ve kardeşler evi olan üçüncü evinizde devam etmektedir. Neptün sizin kişilerarası iletişim, iş ilişkilerinde ve / veya aile ve yakın akrabanız olan insanlarla ilişkilerinizde sezgi, şefkat, maneviyat ve / veya içsel barış yakalama enerjisi yayar. Ne yazık ki, Neptün aynı zamanda kendini imha, saflık, sırlar, ruh sağlığı sorunları, aldatma, ve / veya adlanılma gibi enerjilerde yayacağından bu tarz oluşumlar üzerinde “belirsizlik” hissi ile bocalayabilirsiniz. İyi koşullarda doğum haritanızı etkileyen Neptün sayesinde, yakın çevrenizdeki insanları kontrol etmek için sezgisel olarak onların neye ihtiyacı olduğunu “bilmenize” yardımcı olur. Kötü koşullarda doğum haritasındaki negatif oluşumu desteklediği durumlarda ise Neptün iletişim sorunlarına işaret eder. Bazen safça ve iyi niyetle söylediğiniz şeyler insanlar üzerinde aksi tesir yaratabilir.  Örneğin, size yardımcı olan bir arkadaşınıza veya komşunuza teşekkür ettiğinizde onlar flört ettiğinizi düşünebilirler. Yada bir ücret yada parasal konu konuşulduğunda gereğinden fazla nezaketli olduğunuz için hak ettiğiniz ücretin çok daha azına razı olmak durumunda bırakılabilirsiniz. Her durumda sizin çok dikkatli olarak kendiniz için maksimum faydayı sağlayacak şekilde ruhsal ve sezgisel enerjilerinizi harekete geçirmelisiniz. Başka insanların ihtiyaçlarını en derin boyutta anlarken kendi ihtiyaçlarınızın da en net şekilde karşı taraf tarafından algılandığına emin olmalısınız.

PLÜTON TRANSİTLERİ VE RETROSU

Plüton, 14 Nisan 2014’de 13 derece Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak ve 23 Eylül’de 10 derece Oğlak burcunda ileri hareketine geçecek.

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız. Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te, Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

2.014 başladığında, Pluto Oğlakta ve 1. evinizde devam etmektedir. Ocak 2024 yılına kadar burada kalacak. Plüton Oğlak’ta doğru olanı yapmaya odaklanır. Profesyonellik, liderlik, amaç ve hedefler, başarı, vatandaşlık görevi, kamusal tanınma ve eşin saygısını kazanma Oğlak burcunun kurallarıdır.  Oğlak için, Plüton, sizin kimlik, kişilik, dış görüntü ve “benlik”  eviniz olan birinci evinizde transitine devam ediyor. Plüton burada güven ve paylaşım üzerinde kuralları, cinsel sadakat, ortak mali konular, miras, komisyon, telif, hisse senedi opsiyonları, sigorta, vergi, piyango ve kar paylaşımı ve diğer formlarla ilgilenecek ve kişiliğinizi daha da güçlendirecek şekilde ortaya çıkacaktır. Plüton burada sizden saklı olan bütün gizli yetenekleri ortaya çıkarmanızı ve kişisel yeniden doğuşunuzu yaratmanızı sağlar. Bu sizin için son derece tutkulu kişisel güçtür. Bu 2024 yılına kadar Oğlak burcu azim ve dayanıklılığın karşılığını ödül olarak alacaktır. Kişisel iyileşme ve daha iyi bir yöne doğru dünyayı yönlendirmek için size yardımcı olur. Bu yerleşim liderlik rolleri için idealdir. Aynı zamanda Romantik duygusal ilişkilerinizde kalıcılık verecektir. Gerçekte, bu kadar zor işlerin altından kalkarken Oğlak burcu disiplini sayesinde Şimdi kendi hayatınızda önemli ve inanılmaz değişiklikleri yapma yeteneğine sahip olursunuz. Kendinize seksi ve gizemli bir hava yaratabilirsiniz.

TUTULMALAR

Doğum haritası olarak bilinen yaşam tablosu size kendi yaşam yolculuğunuzun büyüleyici bir diyagramını sunar. Doğum haritası, potansiyel kariyer seçimi, hayal ve hedefler, rüyalar, eğitim, aile, ortaklıkları ve ilişkiler, sosyalleşme tercihleri, ruh amaçları vb gibi yaşam yolculuğu sırasında yaşayacaklarınıza işaret eden motivasyonlar ve enerjilerle doludur. yapmanız gereken tüm bu akışkan grafik içinde çevrenizdeki insanlar, durumlar veya olaylar ile hayattan dersler çıkartarak yaşam kalitenizi olabilecek en yüksek noktaya taşımaktir. Tabi ki bu süreç, gökyüzünde seyahat halinde olan gezegenlerin, sizin doğum haritasında yerleşmiş gezegenlere yaptığı transitler neticesinde gerçekleşir. Doğduğunuz anda gökyüzünde yerleşen gezegenlerin transit gezegenlerle yaptıkları açılar neticesinde, gezegen hareketleriyle birlikte, her yıl 5 veya 6 adet olarak gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları da yaşamınızda yeni koşullar yaşaracak enerjilerini ortaya çıkarır.

Güneş tutulmaları Yeni Ay ile birlikte gerçekleşirken Ay Tutulmaları Dolunay ile birlikte gerçekleşir. Güneş tutulması ve Yeni Ay, aynı burçta gerçekleşirken, Ay tutulmaları sırasında Güneş ile Ay tam karşı karşıya kalırlar ve Dolunay Ay tutulmaları Güneşin tam karşıt burcunda gerçekleşir. Güneş tutulmasının meydana geldiği, oluştuğu ev ve değişkenleri bu süreçte oldukça önemlidir ve yaklaşan değişikliklerin kapsamının çok iyi anlaşılması ve analiz edilmesi gerekir. Güneş tutulması doğum haritasındaki her hangi bir gezegenle 1 ile 5 derece içinde bir bağ oluşturduğunda, tutulma o gezegenin üzerinde gerçekleşiyor demektir ve en yüksek etkisini ortaya çıkartabileceği duruma işaret eder. Bir diğer hassas durum ise Ay tutulması sizin doğum haritanızda tam karşıt bir konumdaki gezegene açı açı yaptığı durumda gerçekleşir ve özellikle dikkate almanız gereken hassas konuların varlığına işaret eder. Eğer tutulmalar bir gezegene kavuşum halindeyken aynı zamanda bir diğer gezegene de karşıt açıda duruyorsa, yerleştiği evin konumuna da bağlı olarak özellikle gündeminize gelecek olayların varlığına ve yaşamınızdaki değişiklikler olacağı anlamına gelir.

*2014 yılında 4 tutulma gerçekleşecektir. Bunları gerçekleşeceği burçlar ve dereceleri aşağıda verilmiştir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması    

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Prensip olarak Güneş tutulmaları yanlızca yeniay sırasında oluşur. Güneş tutulmalarının etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 2 sene arasındadır. 2014 yılında Nisan ve Ekim aylarında olacaktır. Güneş tutulmaları genellikle ani bir değişiklik, iş fırsatı, aşk karşılaşmaları vb olayları meydana getirir.  Ayrıca bir tutulma sırasında gerçekleşen olaylara karşı iki kat dikkatli olunması tavsiye edilir. Ani bir kararla, kaza, boşanma, kayıp, vb olabilir. Bu süreçte genel olarak doğum haritanızla bağlantılı noktaları çok iyi analiz etmelisiniz ve seyahat, cerrahi veya yeni bir projeye başlangıç gibi konulardan ​​kaçınmak yararlı olur.

Nisan ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan ilk güneş tutulması iş yaşamı, ticaret, inşaat sektörü, büyük yatırımlar, tarım vb. konuları etkilecektir. Özellikle büyükbaş hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Ekim ayında Akrep burcunda gerçekleşecek olan ikinci tutulma, ülkeler arası eylemsel faaliyetler, askeri faaliyetler, kamu düzeni, deprem veya kötü hava şartları olarak etkisini gösterecektir.

Prensip olarak Ay tutulmaları yanlızca Doluna sırasında oluşur. Dolunay ay tutulmalarının etkisi 15 gün ile 2 ay arasındadır. Ay tutulmaları kötü hava şartları, veba vb. bulaşıcı hastalıklar, özellikle Terazi ve Koç burçlarında meydana gelecek olmaktan dolayı, dini tartışmalar, bölünmeler ve ayrılıklar  getirmesi muhtemeldir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması     

Ay tutulmaları genelde ruhsal anlamda yaşayacağımız olaylar sonrasındaki büyümelere işaret eder. Bu süreçte, mesleki ve kariyer anlamında, iş yaşantınızda ve ait olduğunuz çevrede bazı kopuşlar yaşayarak geçici de olsa geri çekilme, duygusal veya fiziksel olarak bağlı hissettiğiniz konularla  aranıza mesafeler koyma eğiliminiz olabilir. Gizli düşmanlıkların açığa çıkması sizi rahatsız edebilir. Duygusal yoğunluk enerjinizi doğru yönlendirememenize ve önünüzdekileri net görememenize sebep olabilir.

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

Oğlak burcunun aşk, flört, cinsellik, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence evi olan. 5. evinizi etkileyecek olan bu tutulma neticesinde hayat dengenizin kısmen de olsa alt üst olması neticesinde kendiniz için daha mutluluk veren ve daha eğlendirecek alanlar yaratma enerjiniz ortaya çıkacaktır. Aşırı yoğun çalışmak yüzünden ihmal ettiğiniz duygusal konular, çocuklar, aşk ve sevgi ihtiyacınız kendini göstererek sizden ilgi bekleyecektir. Burada mutluluğunuzu yeniden yapılandırmanız için size sunulmuş bir fırsat gizli olduğunu görmelisiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için mükemmel bir yaşam kalitesi hedeflebileceğiniz yeni konumlar yaratmanız gerekliliğine işaret eder. Ancak bu süreçte birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda muhtemelen kabul edilemeyecek büyük krizler yaşayarak mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Ilişkilerinizdeki memnuniyetsizlik hissiyle bocalama ve değişimler olabilir. Maddi ve cinsel güvence ihtiyacı ile sadakat konularını her zamankinden daha ön planda tutabilirsiniz. Genel bir keyifsizlik ve yaşadıklarınızdan memnun olmama halinyle birtakım şeyleri değiştirmek ihtiyacı noktasına doğru ilerlemeniz mümkün olur. Şimdiye kadar alışageldiğiniz ilişkilere farklı bakış açıları ile yeni olasılıklar arayışına girmeniz muhtemeldir. Güneş tutulmaları sizin kendi kabuğunuzdan çıkarak herkes için maksimum fayda yaratabileceğiniz ve neticesinde sizin için daha tatminkar olan bir yaşam yolu belirlemenize olanak verecektir.

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması     

Oğlak burcunun 4. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma, eviniz, kökleriniz, aile üyeleri, çocuklarınız, anne babanız ile ilgilenmeniz gereken durumlara işaret ediyor. Bu tutulma süresince, duygusal konularda bağlı yada bağımlı olduğunuz kişilerle (çocuklar veya aile) biraz daha özen göstermeniz gerekecek olaylar yaşayabilirsiniz. Hayallerinizi, fikir ve ideallerinizi hayata geçirirken, sizinle bunları paylaşmaları yönde eşinizi veya çocuklarınızı zorlayabilirsiniz. Sizin için istenilen birşey diğerleri için aynı motivasyonu yaratmıyor olabilir. Bu tutulma fikir ve ideallerinizi gerçekleştirememe neticesinde duygusal kopuşlar yaşamanıza olanak verebilir. Ait olduğunuzu hissettiğiniz yada düşündüğünüz konu ve kavramlara karşı birdenbire yabancılık hissedebilirsiniz. Koç burcu sizin kendiniz için kendinize ait yeni ve daha ideal bir özel hayat yaratmanız açısından öncülük etmenize yardımcı olacaktır.

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması

Bu yerleşime göre doğum haritanızda Oğlak burcunun sosyal topluluklar, klupler, internet ve global iletişim evi 11. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma neticesinde, kendi sosyal kimliğinizi tümden değiştirecek veya yeniden belirleyecek radikal bir takım kararlar alarak uygulamaya koyabilirsiniz. Bu konular kriz niteliğinde patlayabilir ve siz kendinizi mercek altına alabilirsiniz. Bu süreç sosyal anlamda kendinizi yeniden düzenlemeniz, ve özellikle hem duygusal ve hemde fiziksel ihtiyaçlarınızı yeniden yapılandırmanız için ideal bir dönemdir.

2014 OĞLAK GENEL

2014 yılı başından itibaren her şeyin lehinize çalıştığını hissedebilirsiniz. Yılın ilk aylarında aile üyeleri ile kendi kişisel ihtiyaçlarınıza odaklanmak zorunda kalabilirsiniz. Yıl ortasında kış döneminde yoğun çalışmanızın karşılığını yazın mükemmel bir tatil organizasyonu planlayarak geçireceksiniz. Bu yıl yaşam kalitenizi daha iyi ve daha güzel hale getirmek için yaratıcılığınızı dış dünyaya göstereceğiniz bir yıl olacaktır. bireyselliğiniz fazlasıyla ön planda olabilir. Bu süre içinde bireysel isteklerinizin zaman zaman ailevi isteklerin önüne geçmesi sizi zor durumda bırakabilir. Bu yüzden ilişkilerinizde istenmedik sorunlar yaşayabilirsiniz. Kişisel hayatınızda kendinizi ifade ederken kolaylıkla çatışma duygusuna kendinizi kaptırabilirsiniz. Ancak bu sene hayattaki bazı dengeleri doğru kurmayı öğreneceksiniz. Kararlı olmanız, ne istediğinizi bilmeniz ve hedeflerinize konsantre olmanız gerekse bile, bu hedeflerinizi uygularken sizinle aynı yaşamı paylaşan insanların da isteklerini göz ardı etmemelisiniz.

İŞ – PARA – KARİYER

Bu yıl iş hayatınız doğal olarak olmasını beklediğiniz kadar güllük gülistanlık olmaz. Her türlü çatışmalar ile yüzyüze kalabilirsiniz. Bu alanda zaman zaman aksaklık ve zorluklar ortaya çıkacaktır. Kariyer hedefleriniz konusunda kararlı olmanız sizin bu sıkıntılı dönemleri nispeten daha kolay aşmanıza yardımcı olacaktır. Takım çalışmaları özelikle size sıkıntı verebilir. Bireysel çalışma potansiyeliniz oldukça yüksek olduğundan kendi istek ve kararları diğerlerine dikte etme gibi otoriter bir havaya bürünebilirsiniz. Eğer orta düzeyde bir konumda iseniz üstlerinizin baskılarını fazlasıyla hissedebilirsiniz. Bu noktada içsel yönlendirmelerinize kulak verin. Buna karşılık olayları geri dönülmez noktalara taşımadan önce etrafınızda olumlu bir atmosfer yaratmaya özen gösterin. Bu yıl içinde bir önceki yıla ait yatırımların getirilerini elde etmek mümkün olacaktır. Ayrıca yakın çevrenizde iş ilişkisi içinde olduğunuz kişilerin cömertliklerine tanık olabilirsiniz. Bütçe planları yaparken uzun vadeli kazançlarınızı hesaba katmamalısınız. Hayatta bazı zevkler için para harcamak doğrudur ama bu sizin yaşam düzeyinin çok üzerinde olmamalıdır. Gayrimenkul satın alma veya yüksek değerli alışverişler yapma olasılığınız yüksek. Statünüzle birlikte mali büyümeniz e artacaktır.

AİLE ve DUYGUSAL İLİŞKİLER  – AŞK ve ARKADAŞLIK

Bu yıl aşk hayatınızı yaşınız kaç olursa olsun sizi genç hissettirecek ve ayaklarınızı yerden kesecek enerjilerle zenginleştirilmiş olacaktır. eşiniz veya sevgiliniz size ilham kaynağı olabilir. Zaman zaman aşırı duygusallıktan duygu kontrolünü kaybetmiş olabilirsiniz. Net bir vizyona sahip olmak için eşinize veya partnerinize danışmanız ve fikirlere açık olmanız gerekebilir. Aşk ve ilişkilerle ilgili geniş bir bilinç elde edeceksiniz. Eğer hayatınızda kimse yoksa yeni ilişkilere kapı açmanız ve ileriye yönelik adımlar atmanız muhtemel olacak. İlişkiler açısında rahat ve keyifli bir yıl geçireceksiniz.

SAĞLIK

Genel sağlık ve enerji düzeyiniz yıl içinde zaman zaman artan stres nedeniyle bazı rahatsızlıklara karşı zayıf olabilir. Ancak genel olarak aşırı yorgunluk ve uykusuzluk şeklinde kendini gösterecek bu rahatsızlıklar dinlenme, meditasyon, egzersiz vb. aktivitelerle düzene girebilir. Sağlık konusunda kendi bünyenizi en iyi şekilde tanımanız çok önemlidir. Beslenme değişikliklerine gitmeden önce genel bir check up yaptırmanız yerinde olur.

EĞİTİM

Öğrenci ve akademisyen olan oğlak burçları eğitim hayatındaki başarıları ile göz doldurarak öğretmenlerinden takdir alabilirler.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE OĞLAK BURCU

Koç yükselen Oğlak : Aşırı stres kaynaklı baş ağrıları ve uykusuzluk sizi istemeden de olsa işinizden alı koyabilir. Kendinize özen gösterin.

Boğa yükselen Oğlak: duygusal konularda çok diktatör olma eğiliminiz var. İnatçısınız ve geri adım atmıyorsunuz.

İkizler yükselen Oğlak : aynı anda herkesi ve her şeyi kontrol altında tutmak için çok çaba harcıyorsunuz. İstemeden insanları kırabilirsiniz. 

Yengeç yükselen Oğlak : ailevi konularda uğraşırken baskıcı, kıskanç ve aşırı reaksiyonel olma eğiliminizi kontrol edin. Sağlık sorunlarına dikkat

Aslan yükselen Oğlak : kariyer hedefleriniz sırasında yön değiştirerek bambaşka alanlarda kendinizi göstermek için çalışabilirsiniz.

Başak yükselen Oğlak : Endişeli ve huzursuz haliniz başarılarınızın tadını çıkartmanızı engelliyor. Duygusal konularda rahat olun.

Terazi yükselen Oğlak : toleransınızın çok zayıfladığı zamanlarda kendinizi geri çekerek olaylara duygusal değil mantıken bakmalısınız.

Akrep yükselen Oğlak : mesleki anlamda kendinize yeni kariyer hedefliyorsunuz. Ancak öncelikle daha önceki işlerinizi tamamlamalısınız.

Yay yükselen Oğlak : yurtdışı seyahatlerle birlikte yepyeni kişilerle yeni ilişkilere gireceksiniz. İstemeden de olsa sevdiklerinizin kalbini kırmayın.

Oğlak yükselen Oğlak : özelikle sağlık sorunlarına dikkat edin. Yıl ortasında mükemmel gelişmeler olacak hayatınıza ruh eşi girebilir.

Kova yükselen Oğlak : konular derinlemesine analiz etmeden genel geçer bir tavır sergilemeyin. Her şeyin altını çok iyi kontrol etmelisiniz.

Balık yükselen Oğlak : ne istediğini bilmemek ve kararsızlık size göre değil. Konulara odaklanın ve harekat planı belirleyin.

 

Yorum Bırakın

Sevilay Eriçdem Videolar

KATEGORİLER