YENGEÇ BURCU – 2014

Ara 18, 2013   //   Yazar: ASTROMEDYA   //   Astro-Analiz, Astroloji Yazıları, Blog, Burclar  //  0 Yorum

YENGEÇ

Şanslı alanlar: İŞ, KARİYER VE MADDİ KONULARDA YILIN GENELİNDE ÇOK ŞANSLISINIZ. KARİYER DEĞİŞİMİNE HAZIR OLUN. 

Şanssız alanlar: DUYGUSAL KONULARI GÖRMEZDEN GELMEYİ TERCİH ETTİĞİNİZ SÜRECE MUTLULUK PEK ETRAFINIZDA DOLAŞMAYABİLİR. 

2014     - GEZEGENLER VE YERLEŞİMLERİ 

MERKÜR TRANSİTLERİ VE RETROLARI 

Merkür 2014 yılına Kova burcu ile başlayacak. Her bir burçta yaklaşık olarak 3 hafta kalacak. 2014 yılını Oğlak burcu ile tamamlayacaktır.  Merkür bu yıl 3 kere retro yapacak.

#  6 Şubat 2014’de Balık burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 28 Şubat’ta Kova burcunun 18 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek. 

Yengeç burcunun 9. evinde başlayacak olan bu retro bitişini 8. evinizde tamamlayacak. Bu süreçte farklı yabancı kültürler, uzak yolculuklar, yüksek eğitim alanındaki uğraşılarınızda teknik bir takım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Sosyal anlamda yaptığınız organizasyonlarda iptaller veya son dakika gelişmeleri canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Kariyer anlamında merkür retrosu süresince iş kaynaklarınızda aksaklık, elektrikli ekipmanlarınızda arızalar muhtemeldir. Bu süreçte teknik ekipman alım satım işlerinizi retro bitimini takiben yapmanız tavsiye olunur.

# 7 haziran 2014’de Yengeç burcunun 3 derecesinde retroya başlayıp 1 temmuz da ikizler burcunun 24 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Yengeç burcunun kendi evinde başlayı ilerleyen dönemde İkizler burcuna geçtiğinde Para, maddi kazanç ve sabit gelirler evini etkileyen 2. evinizde gerçekleşecek bu retro süresince, maddi anlamdaki beklentilerinizle aranızda yanlış iletişimden kaynaklı problemler girebilir. Hem parasal konularda tahmin ettiğinizden daha fazla gecikmeli ödeme alabilirsiniz ve hemde kişisel anlamda kendinizi yeterince ifade edememekten kaynaklanan yanlış anlaşmazlıklarla muhtatap olabilirsiniz. Önünüze çıkacak engeller aksilik niteliğinde olacağından gündelik hızınızı yavaşlatma etkisi yüksek olacaktır. Bu süreçte istenmeyen harcamalar ve alışverişler ile sıkıntı yada sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

# 4 Ekim 2014’de Akrep burcunun 2 derecesinde retroya başlayıp 25 Ekim de Terazi burcunun 16 derecesinden itibaren ileri hareketine geçecek.

Yengeç burcunun aşk, flört, çocuklar ve yaratıcılık evi olan 5. evinizi etkileyecek bu retro süresince, duygusal ve romantik ilişki içinde olduğunuz kişilerle aranızda yanlış anlaşmalar, iletişim kopuklukları, iletişim aletlerinden kaynaklı bozulmalar, telefon listesinin silinmesi veya rezervasyon iptalleri gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür, retro içinde olduğu zaman boyunca 4. evinize de geçiş yapacağından, aile üyeleriyle yanlış randevulaşma vb kaynaklı iletişim kopukluğu yaşayabilirsinz. Bu süreçte gayrimenkul ve kira vb. gelirlerinizin elinize ulaşmasında aksaklıklar da yaşayabilirsiniz.

VENUS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Venus 2014 yılına 26 derece Oğlak burcunda retro hareketi ile başlayacak ve 31 Ocak 2014’den itibaren 13 derece Oğlak burcunda ileri harekete geçecek. Venüs gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transit tarihleri aşağıdadır.

Venüs retrosu Yengeç burcunun eş, evlilik, partnerlik ve ortaklık evi olan 7. evinde gerçekleşiyor. Bu süreç içinde hem eşten kaynaklı maddi kaynaklarınızda bir azalma ve hemde özellikle cinsel ve fiziksel anlamda bir uzaklık, soğukluk yada partnerlerinizle mesafeler yaşamanız muhtemel olur. Venüs 7. evinizde iken sizin eşinizle aranızdaki duygusal sorunları tekrar mercek altına almanız ve hatta mümkünse ilişkinize biraz uzaktan bakarak doğru insanla hayatınıza devam edip etmediğinizle ilgili tekrar biz gözden geçirme hissiyatı yaşamanız muhtemel olur.  Venüs burada hayatınızda bir süre geri çekerek duygusal konularla ilgilenmenizi ve eş veya partner seçiminde dikkatli olarak daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı arzu eder. Bu süreçte, yolunda gitmeyen ama bir şekilde devam eden ilişkilerinize de nokta koyma arzusunda olabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle aranızdaki maddi bağlantı ilişkiyi koparma konusunda bir engel teşkil edebilir. Venüs transiti ve retrosu sırasında kendi iç sesinizi dinleyip duygularınıza göre bir karar vermeniz muhtemel olacaktır.

MARS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Mars 1 Mart 2014 de, 27 derece Terazi burcunda başladığı Retro hareketine, 20 Mayıs’da 9 derece Terazi burcunda ileri harekete geçecek.  Mars gezegeninin 2014 yılı içinde burçlardaki transiti aşağıdadır.

Mars Terazi burcunda zararlıdır. Yengeç burcunun 4. evi olan aile, kökler, baba ve gayrimenkul evinde yaşanacak bu Mars retrosu transiti sırasında özellikle aktivitelerinizi aile içinde ve fakat kendi yaratıcılığınızı da katarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Transit süresince, aile içinde çözümlenmemiş eski konu ve eski ilişkilerinizin gündeminize gelmesi ve geçmişte tamamlamadığınız görevlerinizi tamamlamanız beklenir. İçsel enerjinizde düşüklük hissederek kendi başına kalma eğiliminiz sırasında uzun zamandır ailenize yeteri kadar vakit ayırmadığınızı keşfedebilirsiniz. Mars bu evde transit sırasında özellikle politik olma potansiyelini engelleyeceğinden, istemeden de olsa aile içinde ebeveynlerinizden yakın duygusal ilişki kurduğunuz kişilerle aranızda tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte davranışlarınız daha tutarsız olabilir. Bir gün duygusal ve enerjik, ertesi gün ise uyuşuk, kararsız ve bezginliklerle etrafınızdakileri şaşırtabilirsiniz. Ne zaman, nasıl davranacağınızı önceden kestirmek güçtür. Mars’ın atikliğinden dolayı bir görüşte karar verme eğiliminiz oluşur. Ancak hevesleriniz ise çabuk sönebilir. Keskin ve doğru sezgilerinize rağmen kendiniz için doğru hamleyi seçmekte biraz güçlük çekebilirsiniz. Öfkeli yapınızdan dolayı, kolayca sözlü saldırıya geçebildiğiniz için çevrenizdeki kişilerle tartışırken, ses tonunuzu ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Aile içinde tartışma ve kavgaların yoğun olacağı bu dönemde, Terazi burcu enerjisini en sağlıklı şekilde kullanarak her iki taraf açısından hakkaniyetli kararlar vermeniz en sağlıklısı olacaktır. Aile içindeki dengeleri koruma görevi size verilmiştir.

JÜPİTER TRANSİTLERİ VE RETROSU

Jüpiter 2014 yılına 16 derece Yengeç burcunda retro ile girecek ve doğrudan hareketine 6 Mart’ta 10 derece Yengeç burcu ile başlayacak. Jüpiter 17 Temmuz 2014’de Aslan burcuna geçecek. 8 Aralık’da 22 derece Aslan burcunda tekrar retroya girecek ve 2014 yılını retroda iken tamamlayacak.

Jüpiter dokunduğu ne olursa olsun genişletir. Onun işi sevinç, macera, açık fikirlilik getirmek, yüksek eğitim, seyahat, küresel bakış açıları kazanmayı sağlamaktır. Jüpiter yeni yıla Yengeç burcunda girecek ve yıl ortasından itibaren Yengeç burcunun para ve maddi gelirler evi olan 2. evinde ve Aslan burcunda transitine devam edecek. Jüpiter Yengeçte özellikle besleyici olur. Yengeç için Jüpiter, dış kimlik ve kişilik, görünüş ve ben kavramlarını genel olarak şanslı bir şekilde deneyimleyeceğiniz bir zaman dilimi yaratıyor. Bu süreçte siz Jüpiter’in iyi şans ve bolluk enerjisinden yararlanarak faydalı yatırım ve projeler ile kalbinizde sevdiğiniz ve istediğiniz kişilerle her türlü etkinlik için refah verici adımlar atabilirsiniz. Geniş kültürlülük, macera sevgisi, romantik ve sosyal etkinlikler sizin köşede kalmak yerine ön planda olacağınız sosyal etkinlikler içinde ben kavramı ile var oluşunuza olanak sağlayacaktır. Bu süreçte siz büyük oynama enerjisini de içinizde bulacaksınız. Jüpiter abartma eğilimine de işaret ettiğinden çoğu zaman siz gelecek zamanlar için büyük ümitler besleyebilirsiniz.

Yıl ortasından itibaren para, sabit gelirler ve maddi kazanç evine doğru hareket ettiğinde bu transit sizin parasal konularda sezgilerinizin de yüksek olduğunu garanti ediyor. Ancak Yengeç kolayca manipüle edilen bir burç olduğundan zaman zaman maddi konularda kandırılmaya açık, işlevsiz ve tembel davranarak elinizde olan imkânları değerlendirmeyi başaramayabilirsiniz. Maddi konularda gerçekçi ve pratik adımlar üzerinde hareket etmeniz beklentilerinizin gerçekleşmesini sağlayacaktır.  Yengeç için, Jüpiter kişisel servet, maaş, ücret, varlıklar, net değer ve bulunduğunuz sektörde bolluk ve refah yaratma eğilimindedir. Yengeç finans sektörünü en iyi idare eden burç olduğundan, planlamalar yaparken gereğinden fazla tutumlu davranabilirsiniz. Aslan burcunda geçtiğinde, biraz eğlenmek için kendinize izin verebilirsiniz.  Bu transiti sırasında seyahat eğiliminiz artar ve açık fikirli, maceraperest, ileri düzeyde kişisel zevklerine düşkünlük, sevgili bulma ve aşık olma ihtiyacı ile birlikte maddi anlamda pahalı hobiler geliştirebilirsiniz. Aslan’daki Jüpiter size konforlu bir yaşam alanı yaratmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, araba değiştirme, kişisel teknik ekipmanlarınızda, bilgisayar, telefon yenileme, satın alma, yazılı ve sözlü iletişimin artması, taahhütler anlaşma ve sözleşmeler imzalama, özelikle medyatik olma ihtiyacının artması nedeniyle topluluk içinde sizi çok eğlendirecek faaliyetlerde bulunma imkânınız artacaktır. Jüpiter bolluk anlamına geldiğinden, tabiri caizse, kendinize yeni komşular edinmenizi sağlayacak yeni bir ev alma imkânınız da doğacaktır. Her ne olursa olsun, Jüpiter Aslan’da olduğu sürece size hayatın tadını çıkartma imkânını sunacaktır.

SATURN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Satürn 2 Mart 2014 de   23 derece Akrep burcunda retro hareketine başlayacak ve 20 Temmuz’da 16 derece Akrep burcunda ileri harekete geçecek. 24 Aralık 2014’den itibaren Yay burcunda geçecektir.

Satürn karmanın efendisi, neden ve sonuç, etik ve sivil görev anlayışımız üzerinde etkisini sürdüren bir gezegen olduğundan hayat derslerini öğrenmenin yanı sıra, onur ve dürüstlük ile kendimizi oluşturmamızı sağlar. Satürn Yengeç burcunun 5. evinde ve Akrep burcunda transitine devam etmektedir. Aşk ve duygusal hayat, çocuklar ve yaratıcılık gibi şeyler üzerinde Akrep kuralları işleyecek demektir. Yengeç için Satürn, kişisel zevk, sevgili, aşk, hobi ve yaratıcılıklar, evcil hayvanlar, çocuk, spor, eğlence, lüks ve mutluluk sektörlerinde kendisini gösteriyor olacak. Hayatınızın bu alanının bir parçası olan Akrep burcunda olduğu süre içinde sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini ve ne ile ilgilenmek istediğinizi deneyimlemek yönünde imkânlar bulacaksınız. Herkes, yaptığı işten zevk alarak yapmak ister. Bu yerleşimde, müzisyenler, sporcular, gurme şefler, ressam ve aktörler ön planda olur. İşlerin iyi gittiği dönemlerde Satürn size bu tarz yaratıcı aktivitelerden fayda sağlamanız açısından yardımcı olur ve önünüzdeki engelleri aşmanızda ve tanınmanızda fayda sağlar. Bu hayalinizdeki işi yapma yönünde karmanın efendisinin sizi desteklediği ideal bir dönemdir. Bir hayali gerçekleştirmenin getireceği zorluklarla beraber hedeflerinize ulaşmanın mutluluğunu yaşarsınız. Ancak işler planlandığı gibi gitmediğinde, kendinizi sevdiklerine dramalar yaratan, mazeretler bulan ve gerçekten mutsuz bir kişi olarak da görebilirsiniz. Burada anahtar, yapıyor olduğunuz herhangi bir şeye koşulsuz bir sevgi ile bağlanmaktır. Satürn bu alanda sizin duygusal ihtiyaçlarınızı giderecek sevgilileri bulma, çocuk sahibi olma veya sizi mutlu edecek herhangi bir alanda çalışmanız için sizi zorlayacaktır. Yılsonuna doğru 24 Aralık itibariyle iş, çalışma koşulları, sağlık ve gündelik hayat evinize transite başladığınızda, işinizi en iyi şekilde yapmanız için gerekli fedakârlıkları yapmanız konusunda sizi zorlamaya başlayacaktır.

URANÜS TRANSİTLERİ VE RETROSU

Uranüs 22 Temmuz 2014’de 0 derece 31 dakika ile Koç burcunda retro hareketine başlayacak ve 21 Aralık’da yine 0 derece 34 dakika Koç burcunda ileri hareketine geçecek.

2.014 başladığında, Uranüs Koç burcunda olacak ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca orada kalacak. Bu süreçte Yengeç burcunun 10. evinde bulunacak.  Uranüs bu evde parlar. Yengeç için Uranüs, bur yerleşimde profesyonel hedef ve beklentiler, liderlik, kamu itibarı ve toplumsal başarı enerjisini tetiklemektedir. Uranüs burada rahat bir yerleşimde değilse, yengeç kişisi için kariyer hayatında krizler, inatçılık ve değişim isteğini ön plana çıkartabilir. Eğer Uranüs harita potansiyelinde bu evde bulunduğu sürece diğer gezegenlerden destek alıyorsa ise, o zaman toplumsal anlamda kariyerinizin zirvesine çıkmanıza olanak sağlar. Bunun için takım çalışması, network ağı kurma, teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanma imkanı verir. Bu ciddi bir pazarlama ağı kurarak büyük projelerin içine girmenizi sağlar ve sizin hedeflerinize ulaşmak için bütün yeteneğinizi ortaya koymanızı mümkün kılar. Yapacağınız her işte sizin yenilikçi, girişimci ve rekabetçi fikirleri ortaya sunmanızı ister. Hem bir takımın parçası olurken hemde takımı yöneten lider potansiyelini ortaya çıkartısınız. Sosyal, inatçı, dışa dönük, zeki, hızlı ve becerikli kararlar ile kariyer anlamında zirve yapmanızı sağlayacak kararları kolaylıkla uygulamaya koyabilirsiniz.

NEPTÜN TRANSİTLERİ VE RETROSU

Neptün, 9 Haziran 2014’de 7 derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak ve 16 Kasım’da 4 derece Balık burcunda ileri hareketine geçecek.

Neptün, Balık burcunda yöneticidir. Bir gezegen yönetici olduğu yerde kendi sembolizmini kolay oluşturabilir. Neptün, petrolü, ilaçları, denizleri, hayalleri, teorileri ve mistisizmi simgeler. 2.014 başladığında, Neptün Balık burcunda ve 9. evinizde devam etmektedir ve 2025 yılına kadar burada kalacak. Neptün çok uzun bir süre burada olduğundan güçlüdür. Balık burcundaki transiti sırasında sevgi dolu, şefkatli huzurlu, hayır işleriyle ilgili öğeleri ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. Yengeç için, Neptün  uzun mesafe seyahatleri, din, kültür, yasalar, felsefe, üniversiteler, medya ve küresel bilinç, yüksek eğitim eviniz olan 9. evinizde transit yapıyor. 9. ev gerçekler ve mutlaklar ile bizden farklı olanı tanımlama ile ilgilidir. Neptün sezgisel ve ruhsal enerjileri harekete geçireceği bu ev transiti sırasında sizin, sizden farklı olanlarla açıklanamaz bir birlik oluşturmanızı sağlayacak. Neptün sayesinde yaptığınız uzak seyahatlerle farklı kültürleri tanıma ve onları kendinizde deneyimleme imkânı bulacaksınız. İnançlarınızla ilgili yeni bilgiler bulacak ve körü körüne tapınma yerine, gerçekler üzerinde adım atma isteği duyacaksınız. Bu aynı zamanda ait olduğunuz siyasi ve dini görüşlerle ilgili bir takım hayal kırıklıkları yaşamanızı da sağlayabilir. Dini doğmalar, akademik bilgiler sizin inançlarınızı kökten yeniden yapılandırmanızı sağlayabilir. Sonunda büyük resmi görmeyi başararak sahip olduğunuz kalıplardan kendinizi kurtarmanıza olanak veren son derece önemli bir yerleşimi önümüzdeki yıllarda deneyimleyeceksiniz.

PLÜTON TRANSİTLERİ VE RETROSU

Plüton, 14 Nisan 2014’de 13 derece Oğlak burcunda retro hareketine başlayacak ve 23 Eylül’de 10 derece Oğlak burcunda ileri hareketine geçecek.

Plüton Oğlak burcunda 2008-2024 yılları arasında bulunacak. Plüton’un önümüzdeki yıllardaki bu transitinde, Plüton’un, Oğlak burcunun tutuculuğu 2014’te oldukça özel konumlarla karşılaşacağız. Nisan ve haziran aylarında, Plüton Oğlak’ta, Uranüs Koç’ta, Jüpiter Yengeç’te, Mars ise Terazi’de konumlanarak gökyüzünde büyük kare açıyı oluşturacaklar.

2.014 başladığında, Pluto Oğlakta ve 7. evinizde devam etmektedir. Ocak 2024 yılına kadar burada kalacak. Plüton Oğlak’ta doğru olanı yapmaya odaklanır. Profesyonellik, liderlik, amaç ve hedefler, başarı, vatandaşlık görevi, kamusal tanınma ve eşin saygısını kazanma Oğlak burcunun kurallarıdır. Yengeç için Pluton eşiniz ve ortaklarınızla aranızda güven ve paylaşım(cinsel ve mali anlamda), samimiyet, sadakat, ortak mali girişimler, yatırımlar, bütünlük ve başarı üzerinde çalışmanıza olanak verir. Plüton burada iki kat güçlüdür. Bu yerleşim tam sadakat ve saygınlık sağlayacağınız ve güvenebileceğiniz romantik taahhütleri bulmanız için inanılmaz güçlü bir enerji yayar. Bu sizin için inanılmaz karlı ve tutkulu bir enerjidir. Oğlak burcu yönetiminde olduğu için bu enerjiden faydalanmak adına maksimum güçle çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Plüton evlilik içinde sizin sadakat ve tutkularınıza karşı psikolojik bir iyileşme ve sezgisel bir anlayış getiriyor. Bu süreçte yaşamınızı birlikte devam ettiğiniz insanlarla aranızda derin bağlılıklar geliştirebilirsiniz.

TUTULMALAR

Doğum haritası olarak bilinen yaşam tablosu size kendi yaşam yolculuğunuzun büyüleyici bir diyagramını sunar. Doğum haritası, potansiyel kariyer seçimi, hayal ve hedefler, rüyalar, eğitim, aile, ortaklıkları ve ilişkiler, sosyalleşme tercihleri, ruh amaçları vb gibi yaşam yolculuğu sırasında yaşayacaklarınıza işaret eden motivasyonlar ve enerjilerle doludur. yapmanız gereken tüm bu akışkan grafik içinde çevrenizdeki insanlar, durumlar veya olaylar ile hayattan dersler çıkartarak yaşam kalitenizi olabilecek en yüksek noktaya taşımaktir. Tabi ki bu süreç, gökyüzünde seyahat halinde olan gezegenlerin, sizin doğum haritasında yerleşmiş gezegenlere yaptığı transitler neticesinde gerçekleşir. Doğduğunuz anda gökyüzünde yerleşen gezegenlerin transit gezegenlerle yaptıkları açılar neticesinde, gezegen hareketleriyle birlikte, her yıl 5 veya 6 adet olarak gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları da yaşamınızda yeni koşullar yaşaracak enerjilerini ortaya çıkarır.

Güneş tutulmaları Yeni Ay ile birlikte gerçekleşirken Ay Tutulmaları Dolunay ile birlikte gerçekleşir. Güneş tutulması ve Yeni Ay, aynı burçta gerçekleşirken, Ay tutulmaları sırasında Güneş ile Ay tam karşı karşıya kalırlar ve Dolunay Ay tutulmaları Güneşin tam karşıt burcunda gerçekleşir. Güneş tutulmasının meydana geldiği, oluştuğu ev ve değişkenleri bu süreçte oldukça önemlidir ve yaklaşan değişikliklerin kapsamının çok iyi anlaşılması ve analiz edilmesi gerekir. Güneş tutulması doğum haritasındaki her hangi bir gezegenle 1 ile 5 derece içinde bir bağ oluşturduğunda, tutulma o gezegenin üzerinde gerçekleşiyor demektir ve en yüksek etkisini ortaya çıkartabileceği duruma işaret eder. Bir diğer hassas durum ise Ay tutulması sizin doğum haritanızda tam karşıt bir konumdaki gezegene açı açı yaptığı durumda gerçekleşir ve özellikle dikkate almanız gereken hassas konuların varlığına işaret eder. Eğer tutulmalar bir gezegene kavuşum halindeyken aynı zamanda bir diğer gezegene de karşıt açıda duruyorsa, yerleştiği evin konumuna da bağlı olarak özellikle gündeminize gelecek olayların varlığına ve yaşamınızdaki değişiklikler olacağı anlamına gelir.

*2014 yılında 4 tutulma gerçekleşecektir. Bunları gerçekleşeceği burçlar ve dereceleri aşağıda verilmiştir.

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması    

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması    

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Prensip olarak Güneş tutulmaları yanlızca yeniay sırasında oluşur. Güneş tutulmalarının etki süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 2 sene arasındadır. 2014 yılında Nisan ve Ekim aylarında olacaktır. Güneş tutulmaları genellikle ani bir değişiklik, iş fırsatı, aşk karşılaşmaları vb olayları meydana getirir.  Ayrıca bir tutulma sırasında gerçekleşen olaylara karşı iki kat dikkatli olunması tavsiye edilir. Ani bir kararla, kaza, boşanma, kayıp, vb olabilir. Bu süreçte genel olarak doğum haritanızla bağlantılı noktaları çok iyi analiz etmelisiniz ve seyahat, cerrahi veya yeni bir projeye başlangıç gibi konulardan ​​kaçınmak yararlı olur.

Nisan ayında Boğa burcunda gerçekleşecek olan ilk güneş tutulması iş yaşamı, ticaret, inşaat sektörü, büyük yatırımlar, tarım vb. konuları etkilecektir. Özellikle büyükbaş hayvanlarla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Ekim ayında Akrep burcunda gerçekleşecek olan ikinci tutulma, ülkeler arası eylemsel faaliyetler, askeri faaliyetler, kamu düzeni, deprem veya kötü hava şartları olarak etkisini gösterecektir.

Prensip olarak Ay tutulmaları yanlızca Doluna sırasında oluşur. Dolunay ay tutulmalarının etkisi 15 gün ile 2 ay arasındadır. Ay tutulmaları kötü hava şartları, veba vb. bulaşıcı hastalıklar, özellikle Terazi ve Koç burçlarında meydana gelecek olmaktan dolayı, dini tartışmalar, bölünmeler ve ayrılıklar  getirmesi muhtemeldir. 

15 Nisan 2014  07:45         25 ° Terazi 16 ‘          Tam Ay Tutulması        

Ay tutulmaları genelde ruhsal anlamda yaşayacağımız olaylar sonrasındaki büyümelere işaret eder. Bu süreçte, duygusal veya fiziksel olarak bağlı hissettiğiniz kişilerle aranızda bir takım kopuşlar veya ilişkilerinizin sizi yeteri kadar tatmin edici olmaması yüzünden ayrılma kararları alabilirsiniz. Duygusal yoğunluk enerjinizi doğru yönlendirememenize ve önünüzdekileri net görememenize sebep olabilir. Aile ve iş hayatınızı ve sağlığınızı etkileyecek duygusal olaylar gündeminiz olabilir.

29 Nisan 2014  06:02         08 ° Boğa 51 ‘  Kısmi Güneş Tutulması    

Yengeç burcunun sosyal faaliyetler, kollektif bilinç, topluluk ve arkadaş gurupları, komite ve organizasyonlar evinde gerçekleşek olan bu tutulma süresince kendi bireysel kimliğiniz ve diğerleri ile ilgili kabul edilemeyecek büyük krizler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. kişisel memnuniyetsizlik hissiyle bocalama veya kendinizle uğraşma şeklinde ortaya çıkabilir. Genel bir keyifsizlik ve kendinden memnun olmama halinde birtakım şeyleri değiştirmek ihtiyacı ve ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek noktasına doğru ilerlemeniz mümkün olur. Ait olduğunuz toplulukla aranızda farklı bakış açıları ile yeni kimlik arayışına girmeniz muhtemel olur. Güneş tutulmaları fiziksel sağlığınızı da etkisi altına alarak geçici dönem bile olsa kendinizi halsiz ve yorgun hissetmenize olanak verebilir. Açık düşmanlarınız ortaya çıkabilir ve siz onlarla yüzleşmek için büyük enerji göstermek zorunda kalabilirsiniz.

8 Ekim 2014      10:53         15 ° Koç 05 ‘     Ay Tutulması     

İkizler burcunun 10. evinde gerçekleşecek olan bu tutulma, kariyerinizle alakalı ideallerinizi ve fikirleriniz yayma noktasında desteksiz kalarak duygusal kopuşlar yaşamanıza olanak verebilir. Ait olduğunuzu hissettiğiniz yada düşündüğünüz konu ve kavramlara karşı birdenbire yabancılık hissedebilirsiniz. Koç burcu sizin kendiniz için kendinize ait yeni bir ideal yaratmanız açısından öncülük etmenize yardımcı olacaktır. Kariyer hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz söz konusu olacak ve yeni yapılanmalara gideceksiniz.

23 Ekim 2014    21:44         00 ° Akrep 25 ‘          Güneş Tutulması      

Bu yerleşime göre doğum haritanızda Akrep burcunun yerleştiği ev olan 5. evde çocuklar, aşk ilişkileri, her türlü şans faktörü içeren konularla yaratıcılığınızdaki adımlar ve atılımlar muhtemel olur. Bu süreç sizin kendi mutluluğunuzla yüzleşmeniz ve özellikle duygusal ihtiyaçlarınızı yeniden yapılandırmanız için ideal bir dönemdir. Tutulmaların bireysel doğum haritanızın hangi alanında etkili olduğunu ve haritadaki diğer hangi noktaları tetiklediğini öğrenmek için bireysel astrolojik danışmanlık servislerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

2014 – YENGEÇ BURCU GENEL

2014 yılında kişisel yaşam ve profesyonel alanla daha çok meşgul olacaksınız. İlişkiler daha önce hiç olmadığı kadar çok gündeme gelebilir. Toplumsal anlamda düzeninizde yukarı doğru bir ivme kazanacaksınız. Bu süreçte fikir toplamak için konuşmak yerine daha çok dinlemek anahtar niteliğinde olacaktır. Aile temelli ilişkilerinizde istikrar görünüyor ve bu durum önümüzdeki dönemde daha da kalıcı olacaktır. yaratıcı çalışmalar için destek sağlamak noktasında çalışacaksınız. Otoriter tutumunuz sizi biraz zorlayabilir. Etrafınızdakilere karşı nezaket göstermek gerektiğini unutmamalısınız.

İŞ – PARA – KARİYER

Profesyonel hayat bu yıl için çok daha tatmin edici olacaktır. Başarı her yönden size gelecektir. Geçmiş yıllarda atılımı yaptığınız tüm çabalarınız bu yıl sonuç vermeye başlayacaktır. Kariyer alanında bazı sabit pozisyonlar elde etmek mümkün olacaktır. Kooperatif çalışmaları içeren ortaklık fırsatları ve projelerden iyi geri dönüşler yaşayacaksınız. Bu yıl çalışmalarınızın pekiştiği bir yıl olacak ve yılık ikinci yarısından itibaren maddi anlamdaki kazançlarınızı arttıracak terfi yada büyük kariyer değişiklikleri ile karşılaşacaksınız. Rutinin dışında çalışmak muhtemel olacaktır. Mali anlamda bu yıl her taraftan gelen destekler ile genel olarak iyi noktada olacaksınız. Toplumsal anlamda mali durumu geliştirmek için yeni yollar bulmak mümkün olacaktır. Bu yıl uzun zaman önce belirlenen mali hedeflere ulaşabilirsiniz. Yeni iş girişimleri için ideal bir zamandır.

AİLE ve DUYGUSAL İLİŞKİLER  – AŞK ve ARKADAŞLIK

Bu yıl sizin için gerçek ile gerçek dışı aşk ilişkileri arasındaki farkı öğrenmek için ideal bir zamanıdır. Yanlış sözler tarafından yanıltılmak ve hayalperest olmak yerine şimdiki zamanda yaşamaya odaklanacaksınız. Başta kendinizi kurban gibi hissetmeniz yüzünden ilişkilerinizle aranıza makul bir takım sınırlar koyma yoluna gitmeyi tercih edeceksiniz. İnce ve diplomatik yaklaşımların harika sonuçlar verdiğine tanık olabilirsiniz. Bu süreçte profesyonel anlamda ilişki kurduğunuz kişilerle duygusal yakınlık içine girmek muhtemel olabilir. Hatta yılın son çeyreğinde ait olduğunuz sosyal çevre içinde bir ruh eşi bulma potansiyeliniz oldukça yüksektir. Bilinçli seçimler yaparak ilişki ve evlilik noktasına gelmeden önce her anlamda iletişimde olduğunuzdan ve doğru kanal üzerinde diyalogda bulunduğunuzdan emin olmalısınız.

SAĞLIK

Önceki birkaç yıla göre genel sağlık daha iyi bir noktadadır. Zihinsel ve fiziksel durumlarınız daha iyi durumda. Hayattaki idealleri gerçekleştirmek yolunda çok çalışmak için yeni bir canlılık kazanmak zorundasınız. Ancak yeterli ve dengeli gıda alımı zaman zaman dikkatle izlenmesi gereken bir noktadadır. Bu dönemde gıda zehirlenmesi ve benzeri olaylara dikkat edin. Ayrıca içki vb. gibi şeylerden uzak durmalısınız. Dinlenme ve yenilenme için kendinize biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. Genel olarak bu dönemde huzurlu ve sağlıklı olmak muhtemeldir

EĞİTİM

Yengeç burcu öğrenci, akademisyen, eğitim ve araştırma görevlileri, çabalarının sonuçlarını başarı ve takdir olacak elde edecekler.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENGEÇ BURCU

Koç yükselen Yengeç : Kariyer hedeflerinizde başarıya odaklı ve hırslısınız. Maddi beklentileriniz için yılın ikinci yarısı doğru zamandır.

Boğa yükselen Yengeç : yüksek hedef ve idealler konusunda sabit fikirli olabilirsiniz. Ancak zaman zaman tembellik sizi ele geçirebilir.

İkizler yükselen Yengeç : yoğun iletişim ağı nedeniyle kendi özel ihtiyaçlarınıza vakit bulamayabilirsiniz. Dönemsel olarak geri çekilmeyi deneyin.

Yengeç yükselen Yengeç : duygusal ihtiyaçlarınız sizi ele geçirecek ve başkalarına odaklı olacaksınız. Kendinizi düşünmeyi öğrenmelisiniz.

Aslan yükselen Yengeç: lüks para harcama ihtiyacı ile duygusal beklentilerinizi birbirinden ayırın. Para ile mutluluk satın alamadığınızı göreceksiniz.

Başak yükselen Yengeç : kendinizle yüzleşmek yerine sürekli başını kuma gömme enerjiniz var. Yapmak istediklerinizi yapmak için ideal zamanlardasınız.

Akrep yükselen Yengeç : duygusal konular sizden ilgi bekliyor. Hedeflerinize odaklı ve başarılı olacaksınız. Sinirlere dikkat.

Yay yükselen Yengeç : pozitiflik ile saflığı birbirine karıştırmayın. İnsanların sizi kandırmasına izin vermemelisiniz.

Oğlak yükselen Yengeç : çalışma koşullarını fazlasıyla zorlayarak hem kendinizden hem diğerlerinden büyük beklentiler içine giriyorsunuz. Sakin kalın.

Kova yükselen Yengeç : yoğun duygusal enerji altında önünüzü görmeden hareket etme arzunuz var ama olaylara bir noktada müdahale edip istediğiniz şeyin peşinden koşacaksınız.

Balık yükselen Yengeç : motivasyonunuz yüksek, kariyer konuları gündemde olacak. Duygularınız yerine mantığınızla kararlar verin.

Yorum Bırakın

Sevilay Eriçdem Videolar

KATEGORİLER